Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL’DAN ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER…

UYSAL’DAN ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER…

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  “Zafer öldürdüklerinle değil, korkuttuklarınla kazanılır. Ben hiçbir şeyden korkmuyorum” dedi.
Partisi AK Parti’den istifa eden Uysal, GMİS Armutçuk Şubesinin 11. Olağan Genel kurulunda yaptığı konuşmada, Ereğli’de 1995 yılından beri madencilerle ilişkileri olduğunu, çoğunu tedavi söyledi. Ereğli Belediyesi olarak da madencilerin yanında duruşunu gösterdiğini anlatan Uysal şöyle dedi:
YAPTIKLARINI HATIRLATTI
“Türkiye’nin en çok maden şehidi veren ilçesiyiz. Bu yüzden bizim o kardeşlerimize bir vefa borcumuz vardır. Öncelikle bir şehrin tanıtımında en önemli olay, ister turizm, ister tanıtım olsun, gelen giden çok olsun istiyorsanız tarihi kimliğine sahip çıkacaksınız. Bizim kömürümüz var. 1829 yılında Uzun Mehmet’imiz buldu kömürü. Bizlere dışarıda ‘Sizler Uzun Mehmet’in torunu musunuz?’ diyorlar. Biz de ‘Evet biz madenci şehriyiz,  Uzun Mehmet’in torunlarıyız’ diyoruz.
Peki ne yaptık, Uzun Mehmet Anıtı, sizlerin de bildiği gibi Kasım ayında Uzun Mehmet’i anma törenlerinde mavi bir su deposu, yanında bir fener, saygı duruşu yapıyorduk.  Bizler Uzun Mehmet Anıtı’nı baştan aşağı yeniledik. Su deposunu aşağı aldık. Çocukken arabaların devrildiğini duyardık. Bizim köyümüzden de Alaplı’dan da madene gidenler vardı. Köseağzı yolunu yeniledik, 5 kilometre kısalttık. Daha emniyetli oldu. Kaza olmaması için bütün şehrimize oto bariyerler yaptık. Şoför o yoldan giderken güvenli hissediyor.
O yoldan Kandilli’ye giden iki bin işçi gidiyor. Eskiden on beş bin işçi gidiyordu.  Gökme Köprüsünde yılda 12 araç aşağı gidiyordu. Köprüyü yaptık, inşallah Allah daha nicelerini nasip eder diyoruz. En sonunda sahilde dernek binası yaptık Maden şehitleri için. İnnşallah üye sayısı artmaz, orası madenci evine dönüşür.  Bizim en önemli yerleşim yerimiz Armutcuk, orayı göz ardı etmek mümkün değil.
“HİÇBİR ŞEYDEN KORKMUYORUM”
Ben özellikle konuşmayacaktım. Dün akşam geçen bazı şeyleri de paylaşmadan geçemeyeceğim. Buraya gelmemem için telefonla tavsiyede bulundular. Ben dinledim. Benim sokağa çıkacak yüzüm de cesaretim de var. Biraz önce geldim, hepinizle yanak yanağa geldim. Öyle vebalı bir yüzüm de yok. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Her ortamda ömrüm boyunca sizlerin arasında olmaya devam edeceğim. Çünkü tedirgin etmek, korkutmak gibi. Arafat’ın sözleri var bu konularda. Zafer öldürdüklerinle değil, korkuttuklarınla kazanılır. Ben hiçbir şeyden korkmuyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran1
üzgün1
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın