Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal, 2 müjde birden verdi

Uysal, 2 müjde birden verdi

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 5 yıl daha yetki istediği seçmenden destek istiyor. Mart’ın sonunda yapılacak seçime Büyük Birlik Partisi’nden girecek olan partinin Adayı Uysal, saha gezilerini sürdürüyor.

“NE HASTANE, NEDE FAKÜLTE OLUR”
Belediye Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Uysal, ilçenin Kışla ve Köseler mahallelerini ziyaret etti. Diğer parti adayının mevcut belediye binası için “hastane ve fakülte” olacak açıklamalarına yanıt veren Uysal, “dün geleceği, bugün önünü göremeyenleri hayretle izliyorum” dedi. İki ayrı müjde veren Uysal, “belediye binasını bir aday ‘hastane yapacağım’, bir başka aday ise ‘fakülte yapacağım’ diyor. Açıklamalarını hayretle okuyorum. O gün geleceği göremeyip, eski hastanenin Ömerli’ye taşınmasına imza veren, hatta hastane yerini Devlet’e para ile satan, bugün mevcut belediye binasını Butik Hastane yapacağım diyor. O gün geleceği göremiyordu, bugün önünü göremiyor” diye konuştu.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bu dönemde Butik Hastane yapılması için, meclis kararı ile Kemer ve Elmatepe’de iki ayrı yeri Sağlık Bakanlığı’na ücretsiz tahsis ettiğini de hatırlatan Uysal, “Belediye binası ne hastane, nede fakülte olur” dedi.
Başkan Uysal, Kışla’nın yanı sıra Köseler’deki konuşmasında belediye çalışanları üzerinden bazı adayların gerçeği yansıtmayan söylemleri olduğunu belirterek, “belediyemizin şirket personeli, daimi işçisi ve memuru zamanı geldiğinde Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm belediyeler arasında en yüksek tavan maaş artışını almıştır” ifadesini kullandı.

“SU ÜCRETLERİ VE ULAŞIMDA İNDİRİME YÖNELİK ÇALIŞIYORUZ”
Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Türk Metal Sendikası ziyaretinde rakamsal verileri de ortaya koyacağını anlatan Uysal, Kışla’da iki de müjde Uysal, şöyle dedi:
“Büyük Birlik Partisi ve gül hilale destek istiyorum. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin açıkladığı partimizin seçim beyanı doğrultusunda su ücretleri ve ulaşımda indirime yönelik çalışmalarımızı tamamladık.”
Başkan Uysal önümüzdeki günlerde bu konuda detaylı açıklama yapacağını da sözlerine eklerken, seçim gezisine, BBP Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, BBP Belediye Meclis Üyesi adayları ve eşi Sevim Uysal ile Kışla Mahallesi Muhtarı Muhammet Demir ve Köseler Mahallesi Muhtarı Saip Erarslan’da katıldı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran3
şaşkın1
kızgın1
üzgün0
Ramazan aydın

02 Mart 2019 - 16:04

5 sene durdun neden indirmedin yardım edemez dedin kimseye yardım etmedin işsizlere iş verdim dedin hep aile dekilere ise aldım bu saatten sonra sana oyum yoktur

Yorum Yazın