Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ULUPINAR’DAN MESAJ VAR!..

ULUPINAR’DAN MESAJ VAR!..

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 21 Haziran Zonguldak’ın Kurtuluşu ve Uzun Mehmet’i Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında;

 “ I. Dünya Savaşı’ndan sonra 1919 yılında Fransız şirketlerinin haklarını korumak bahanesiyle Fransız askerleri önce Zonguldak’ı, ardından da Karadeniz Ereğli’yi işgal etmiştir; ancak Anadolu’da milli kurtuluş ve bağımsızlık hareketi başlamış, uzun süren mücadeleler verilmiştir. Düşman güçleri Zonguldak ve çevresindeki Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerine bağlı güçlerin karşı koymasıyla tehlikeye düşmüşler, 21 Haziran 1920’de de bölgeyi terk etmişlerdir.

Şüphesiz en değerli hazine vatan toprağıdır. Vatanımıza beslenen düşmanca duygulara karşı her zaman tek yürek ve tek yumruk olabilen milletimiz Kurtuluş Savaşında da düşmanı bertaraf etmeyi başarmıştır.

Gazi Mustafa Kemal’ in de dediği gibi Zonguldak’ın derin toprakları altındaki madenler ne kadar kıymetliyse bizim nazarımızda da Zonguldak bir o kadar kıymetlidir. Her bir metrekaresinde alın teri, şehit kanı ve mücadele olan ilimiz taşı toprağıyla milletimizin gururlarındandır.

Hükümet ve iktidar partisi olarak bizler de ilimizin kalkınması, tanıtılması ve modern görünüme kavuşması için çalışmalarımızı bütün hızıyla sürdürüyoruz. Zonguldak’ ın dört bir yanındaki eksiklikleri görüp eldeki imkânlar ölçüsünde çözümler bulmaya çalışıyoruz. 2002 den önce gerekli yatırımların yapılmadığı Zonguldak için devamlı olarak kaynak arayışlarımız devam etmektedir ve edecektir.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal ve onunla birlikte omuz omuza mücadele eden şehit ve gazi olan tüm askerlerimizi, taşkömürünü bularak ülkemizin ve ilimizin kalkınmasında önemli katkıları bulunan Uzun Mehmet’i ve taşkömürünü alın terleriyle canları pahasına çıkarırken şehit düşen bütün madencilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan Ayının başta ülkemiz olmak üzere, İslam Âlemine ve tüm insanlığa Yüce Allah’ tan huzur, barış ve istikrar getirmesini temenni ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.” dedi

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın