Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’VURUN!..’

’VURUN!..’

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, aralarında husumet bulunduğu kişiyi öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi. 

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Tarık Berberoğlu’nu öldürdüğü öne sürülen tutuklu sanık Mahmut Turanalp ile tutuksuz 12 sanık ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Turanalp, savunmasında, olay günü kahvehanede oyun oynadıklarını ve dışarıya çıktığında birkaç kişinin kahvehanenin sahibi Engin Akkuş’la tartıştığını öne sürdü.

Kahvehane sahibi Akkuş’un, "benim mekanımdan adam alamazsınız" gibi şeyler söylediğini iddia eden Turanalp, şöyle konuştu:

"Şaban Şahin, beni görünce ’bizimle geliyorsun’ dedi. Ben de, ’siz kim oluyorsunuz’ diyerek direndim. Şaban yanındakilere, ’vurun’ diye emir verince hepsi bana saldırdı. Ben yere düştüm. Yerdeyken bir el silah sesi duydum. Ancak kim ateş etti görmedim. Bu sırada maktulün silahını bana doğrulttuğunu gördüm. Ancak o heyecanla patlayıp patlamadığını bilmiyorum. Bunun üzerine silahımı çıkartarak hedef gözetmeksizin iki ve üç el ateş ettim. Daha sonra ben kaçmaya devam ettim."

Turanalp, maktulün yanından geçerken bir daha silah sesi duyduğunu ve maktulün kendisine ateş ettiğini düşündüğünü öne sürerek, "Doğrudan hedef almadan maktulün bulunduğu tarafa doğru ateş ettim. Maktulü kaldırım kenarındaki çiçek saksısına sırtı yaslanmış bir şekilde otururken gördüm. Bu nedenle silahı başına dayadım. Elindeki silahı atmasını istedim. Ancak elinin yerde olduğunu görünce ateş etmedim. Benim öldürme niyetim olsaydı, o an bana engel olan kimse yoktu. Ateş edebilirdim." dedi. 

Tutuksuz sanık Cem Ak da olay sırasında Tarık’ın öldüğünü bilmediklerini ve olay yerinden ayrılırken polise kendisinin haber verdiğini dile getirerek, "Tarık’ın yaralı olduğunu söyledim. Biz Tarık’ın öldüğünü Konya’da internetten öğrenmiştik. Ayrıca ben yolda giderken Mahmut’a özellikle, ’sen dayayarak ateş ettin mi?’ dedim. Bana, ’dayayarak ateş etmedim’ dedi." ifadelerini kullandı.

Sanığın olaydan sonra kaçtığı ve yakalama kararı üzerine tutuklandığını dikkate alan mahkeme heyeti, müşteki sanık Mahmut Turanalp’in tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 21 Eylül’e erteledi.

Çaycuma’da geçen yıl 9 Kasım’da, Tarık Berberoğlu aralarında husumet bulunan Mahmut Turanalp ve Cem Ak ile tartışmıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Turanalp, Berberoğlu’nu tabancayla açılan ateş sonucu yaralamış, Çaycuma Devlet Hastanesine kaldırılan Berberoğlu yaşamını yitirmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın