Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜRKİYE’DE SEÇİM MANZARALARI!..

TÜRKİYE’DE SEÇİM MANZARALARI!..

AA - 89 yaşındaki engelli Medine nine oy kullanmak için 3. kattaki evinden merdivenleri emekleyerek indi ve tekerlekli sandalyeyle oy vermeye gitti.

89 yaşındaki Medine nine oy vermeye tekerlekli sandalyeyle gitti

 

Eyüp’te yaşayan 89 yaşındaki engelli Medine Demir, kızı ve komşularının yardımıyla sandık başına gitti.

Demir, oyunu kullanacağı okula gitmek için Defterdar Mahallesi Güldalı Sokağı 3. kattaki evinin merdivenlerinden emekleyerek indi.

Kızı ve komşularının yardımıyla tekerlekli sandalyeye oturtularak evden dışarı çıkarılan Demir, buradan minibüse bindirilerek Otakçılar Fatma Mehpare Buluğ İlkokuluna götürüldü.

Oyunu kullandıktan sonra seçmen listesinde isminin bulunduğu alanın yanına görevlilerin yardımıyla parmak basan Demir, AA muhabirine, "Oyumu kullandım, hayırlı olsun. Herkese dua edeceğim" dedi.

Kızı ve komşularının yardımıyla yeniden evine götürülen Demir’i, 3. kattaki dairesine mahallenin gençleri taşıdı.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tokat’ta yaşayan 115 yaşındaki Hüseyin Yavuzkurt, sandığa giderek oyunu kullandı.

115 yaşında sandık başında

 

Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde oğlu ve torunlarıyla yaşayan 115 yaşındaki Hüseyin Yavuzkurt, sandığa giderek oyunu kullandı.

İlçede 100 Yıl. Mahallesi’nde yaşayan Yavuzkurt, oyunu kullanacağı Yeşilyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi’ndeki 1008 no’lu sandığa akrabalarıyla yürüyerek geldi.

Oyunu kullanan Yavuzkurt, hayatı boyunca birçok seçim gördüğünü, bugünde vatandaşlık görevini yerine getirdiğini söyledi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ordu’nun Perşembe ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki üçüzler, sandık başına giderek oylarını kullandı.

85 yaşındaki üçüzler oy kullandı

 

Yazlık Mahallesi’nde yaşayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın desteğiyle 2013 yılında evleri yapılan Emriye, Hacer ve Hayriye Sarı, mahalle muhtarı İsmet Sarı tarafından tahsis edilen araçla evlerinden alındı.

Mahalledeki atıl okul binasına getirilen Sarı kardeşler, 1107 numaralı sandıkta oylarını kullandı. 

Ülkenin huzuru için dua eden üçüzler, sandık başkanı Halil İbrahim Erman’ın işlemlerini tamamlamasının ardından okuldan ayrıldı. 

Bu sırada sandık görevlilerinin, işlemler sırasında tek yumurta üçüzleri Sarı kardeşleri karıştırmamak için gösterdiği çaba, ilginç anların yaşanmasına neden oldu. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Muğla’nın Fethiye ilçesinde akşam yapılacak düğününe hazırlanan Elif Biçer, gelinliğiyle geldiği okulda oyunu kullandı.

Oy kullanmaya gelinliğiyle geldi

 

Ortaca ilçesinde yaşayan ve Fethiye’deki düğün töreni için hazırlık yapan Biçer, oy kullanacağı Cengiz Topel İlkokulu’na gelinliğiyle geldi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Biçer, gelinliği nedeniyle yakınlarının yardımıyla kabine girerek oy verdi.

Elif Biçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, akşam Fethiye’de düğünü olduğunu belirterek, "Oraya gideceğim için hazırlandım ve oyumu kullanmaya geldim. Bir oy bile çok önemli. Seçimler ülkemize hayırlı olsun" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın