Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞAHİN’DEN SON BOMBA; YÜZDE 20 UCUZLATACAK

ŞAHİN’DEN SON BOMBA; YÜZDE 20 UCUZLATACAK

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç: Bu daha fragmandır.  Erol Şahin başkanımız seçildikten sonra asıl performansı Ereğli açısından yapılacaktır
Erol Şahin: Sevgili Ereğli hemşerilerimden istirham ediyorum seçime çok az bir süre kaldı. Bu süre içinde yapılanları, yapılabilecekleri, hangi adayların neleri ne kadar yapabileceklerini çok iyi değerlendirsinler

Karadeniz Ereğli’de AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, seçilmesi durumunda içme suyu ücretlerinde yüzde 20 indir yapacağını söyledi.
Şahin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ve partisinin ilçe başkanı Fatih Çakır ile birlikte bir kafede basın toplantısı gerçekleştirdi.
ORUÇ: BU DAHA FRAGMAN
Başdanışman Oruç, kuvvetli bir şekilde seçim kampanyası yürüttüklerini belirterek, “güzel, bereketli, hareketli bir kampanya sürüyor. Bürokrasi daha seçimin öncesinde bile hareketli geçmiş durumda. Seçime iki gün kala iki bakan yardımcısı gelecek. Türk Metal Sendikası'nın bütün bileşenlerinin bu sürece katkılarına teşekkür ediyoruz. Bu daha fragmandır.  Erol Şahin başkanımız seçildikten sonra asıl performansı, Ereğli açısından yapılacaktır. O zaman göreceksiniz. Gümbür gümbür bir kampanya yürüyoruz.”
SUDA YÜZDE 20 İNDİRİM
Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise dün akşam yapılan gençlik konserine hatırlatarak, “Karadeniz Ereğli Belediye başkanı olduğumuzda her yıl 19 Mayıs'ta Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda gençlik konserlerini başlatıp bunu geleneksel hale getireceğiz” dedi.
Şahin, ilk kes açıkladığı vaadinde ise seçilmesi durumunda içme suyu fiyatlarında indireme gideceklerini öne sürerek, şu sözlere konuştu:
“Aile bütçesine ekonomik katkılar yapma ile ilgili projelerimi zaman zaman açıklıyoruz. Bunlardan en büyükleri istihdam projeleri oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladıkları yanısara yöresel olarak yapacaklarımız ile birlikte yeni bir müjde daha Ereğli'ye vermek istiyorum. Bu kardeşiniz Ereğli belediye başkanı olduğunda, Karadeniz Ereğli’deki su ücretlerini yüzde 20 indirecek.  Ereğlimize bu müjdeyi sunmaktan mutluluk duyuyorum. Yüzde 20 indirim yapacağız.
ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK
Belediyemiz tarafından işletilen kafe, sosyal tesisler ve benzeri hiçbir tesisi özelleştirmeyeceğiz. Belediye olarak bunları işletmeye devam edeceğiz çünkü bazı dedikodular duyuyoruz bu konuyla ilgili. Buralarda insanlarımız ucuz çay ve kahve içmeye devam edecekler. Sadece temizlik, tertip ve düzeni Ereğli’ye yakışır hale getirilecek.
PROJELER ÇALINIYOR İDDİASI
Bir de bugüne kadar birçok proje açıkladık, iki aydan beri alandayız. Açıkladığımız birçok projenin rakiplerimiz tarafından kullanıldığını gördük.  Biz açıklıyoruz, rakiplerimizle bakıyoruz aynı şeyleri açıklıyorlar. Bu da aslında bir anlamda doğru yolda olduğumuzun, doğru şeyler söylediğimizin en güzel örneğidir. O yüzden cami projemizi en son sakladık. Onu da almasınlar diye iki gün önce sosyal medyamızda Ereğlimize yakışır bir cami projesini takdim ettik. Bildiğiniz gibi eski terminal alanımıza iki katlı yeraltı otoparkı yapılması esnasında, yoğun bir hafriyat ortaya çıkacak. Söz konusu hafriyat ile denizimiz de dolgu alanı elde edeceğiz.  Hem nakliye hem de hafriyat masraflarını aşağı düşürmüş olacağız hem de denizimiz üzerinde bir alan çıkmış olacak. İşte bu dolgu alanı üzerine hayırseverlerin de katkıları ile modern bir cami inşa edeceğiz. İnanıyorum ki bu camiye Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden insanlar gelecek. Güzel ilçemiz bu cami ile anılacak, resimleri kartpostallara konulacak.
PEVRUL KAVLAK’IN GELİŞİ
Türk metal Sendikası'nın Genel başkanı Pevrul Kavlak beyefendi nezaket gösterip Ankara'dan tebrik etmek için şahsımı ziyaret etmiş, şansımıza hitaben işçi dostu olduğumuzu ve desteklerini kendi ağzıyla ifade etmiştir. Kendisine çok teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum. Biz şehirde kavga, kaos istemiyoruz. Şehrimizin dinamikleri ile kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, iş adamlarıyla, sendika ile aramız her zaman barışık olmaya devam edecek. Birlikte birçok sorunun ve projenin çözümü gerçekleştirilmesinde beraber hareket edeceğiz. Bu birliktelik ruhunu ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Kavgalı eve kimse kız bile vermez ama birliktelik varsa sorunların çözümü de çok kolay ve hızlı olacaktır.
ERDEMİR… TAŞERON…
Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın bir Ereğli ziyareti gerçekleştirdi, miting yaptı. Bu miting esnasında Sayın Cumhurbaşkanımız ile özellikle otobüsle seyahat esnasında 15 dakikalık zamanın tamamında Erdemir taşeron işçilerine ayırdık. Başka hiçbir şey konuşmadık, sadece ve sadece taşeron işçilerin sorunlarını, süreci, şu anki pozisyonlarını, Erdemir’deki genel konumlarını detaylarıyla anlattım. Sayın Cumhurbaşkanımız beni dikkatle dinledi. Yine helikoptere binmek üzereyken Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan Bey ile de tanıştırdığımız esnada da durumu anlattım.
Sayın Pevrul Kavlak beyefendinin Ereğli'ye gelişi, Ereğli'de yaptığı açıklamalar ile bu sorunun çözümü ile ilgili atılan adımlar ve buna bir nokta konulması Sayın Cumhurbaşkanımızın OYAK  Genel Müdürünü araması bizleri son derece mutlu etmiştir. Yani yıllardır kanayan bir yaramız olan taşeron işçilerinin kadro meselesi bu şekilde çözüm noktasına gelmesini Karadeniz Ereğli'de en büyük takipçisi Erol Şahin olacaktır. Bunu buradan tüm kamuoyuna açıklamak istiyorum. Ayrıca ilettiğimiz diğer tüm sorunların da Sayın Cumhurbaşkanımıza nezdinde yer etmesi, miting konuşmasına yer alması, gerekli talimatları vermesi, bazılarının hemen çözülmesi bazılarının ise çözülmesi için talimat verilmesi; üniversite arazi tahsisi, tersaneler ile ilgili sorunlar ayrıca Erdemir işçi alımı ile ilgili, demiryolu ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği bu güzel müjdeler için teşekkür ediyoruz. Bu şu demektir; Ereğli ile sayın Cumhurbaşkanımızın arasında gönül bağının sonuçlarıdır.
5 YILDA 15 YILLIK İŞ
Önümüzdeki 5 yıl boyunca Erol Şahin kardeşiniz bu kentte en az 15 yıllık iş gerçekleştirecektir. Ereğli'nin bütün sorunlarını teker teker Sayın Cumhurbaşkanımız nezdinde arz ettik, arz etmeye devam edeceğiz. Ereğli’mizin üzerindeki kara bulutları derhal bertaraf edeceğiz, amacımız budur. Herkes, siyasi partisini bir kenara koysun. Bu seçim bir siyasi parti seçimi değil. Buradan Ereğlili hemşerilerime sesleniyorum; milletvekilleri seçimlerinde insanlar partilerine oy verebilirler, bu en tabii haklarıdır. Fakat bu belediye başkanı sizin mutfağınızdaki-banyodaki suyu akıtıyor, belediye başkanı kapınızdaki çöpü topluyor, belediye başkanınız Ereğli'deki otoparkını, çay ocağını, sokakların temizliğini, sosyal tesisleri hatta klasiğin dışında Erol Şahin örneğinde olduğu gibi Ereğli'nin temel ekonomik sorunların el atıp çözüm yollarını sokabiliyor. Bu şansı Ereğli iyi değerlendirmeli. Ben sevgili Ereğli hemşerilerimden istirham ediyorum seçime çok az bir süre kaldı. Bu süre içinde yapılanları, yapılabilecekleri, hangi adayların neleri ne kadar yapabileceklerini çok iyi değerlendirsinler.
Lütfen siyasi kaygılardan uzak duralım, siyasi görüşlerimizi hepsini bir kenara bırakalım. Ben bunu arzu ediyorum çünkü Erol Şahin seçildiği günden itibaren Karadeniz Ereğli’deki tüm hemşirelerin belediye başkanı olacak. Yani ben Ereğli'nin belediye başkan olmaya talibim.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
şaşkın1
kızgın1
hayran0
üzgün0
metal işçisi

28 Mart 2019 - 14:56

karnı tok,cüzdanı kalın sarı sendikacılarla oy filan alamazsınız işçilerden.

Yorum Yazın