Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Şahin, Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun' a gitti

Şahin, Erdemir emekçilerine 'Hayırlı Olsun' a gitti

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’in, bu sabah erken saatlerde Erdemir girişinde işçileri karşılayarak imzalanan yeni toplu sözleşmenin hayırlı olmasını dilediği bildirildi.
AK Parti SKM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Şahin, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve bazı belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Erdemir ana kapı girişine giderek, çalışanlara 'hayırlı mesailer' diledi. Erdemir işçisine girişte simit ikram eden Şahin, imzalanan 27. dönem toplu sözleşmesinin kendilerine, ailelerine ve tüm Ereğli'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. İşçilerle sohbet edip destek isteyen Şahin, şunları kaydetti:
“HAYIRLI OLSUN”
"ERDEMİR ile Türk Metal Sendikası arasında yapılan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ‘anlaşma ile sonuçlandığını’ memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemizin gözbebeği Erdemir de 1800 derece sıcağa karşı ekmek parası kazanma mücadelesi veren emekçi kardeşlerimizin, 6 aydır bekleyişin sonucunda, alın terlerinin karşılığını almış olmaları, bizleri de son derece memnun etmiştir. Öncelikle Erdemir çalışanına, dolayısıyla Ereğli halkına ve Ereğli’ye yansıyacak olan bu olumlu tablonun hayata geçmesinde emeklerinden dolayı, Türk Metal Sendikası ve Erdemir yetkililerini kutluyorum. İşçilerimizin yeni sözleşmeden doğacak artış ile birlikte alacakları ücretleri aileleri ile birlikte Allah güle güle harcamak nasip etsin. Yeni sözleşmenin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın