Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

NE MAZERET BİLDİRDİK, NE BAHANE ÜRETTİK SAKİNDERE’Yİ BİZ BİTİRDİK…

NE MAZERET BİLDİRDİK, NE BAHANE ÜRETTİK SAKİNDERE’Yİ BİZ BİTİRDİK…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  5 yıllık süre içinde yapılan çalışmalara ilişkin olarak hazırlanan “Hizmette Geçen 5 Yıl” videolarının 6. bölümünü de sosyal medya hesaplarından yayınladı.  Klipte, altyapı çalışmaları ile başka bir görüntüye kavuşturulan Sakindere yanısıra Kırmacı mahallesindeki çöp istasyonundaki rehabilitasyona yönelik çalışmalar anlatıldı.
Belediye basın biriminden yapılan yazılı açıklamada, hizmetle geçen 5 yıl videosunun 6. bölümünde yaklaşık 20 bin nüfusun yaşadığı Bağlık Mahallesi sınırlarında bulunan ve 10 Eylül 2017 tarihinde alt yapı çalışmasına başlanan Sakindere projesi ile bölgenin bambaşka bir görüntüye kavuştuğuna vurgu yapılıyor.  Aynı video da ayrıca çalışmaları 31 Ağustos 2017 tarihinde başlayan Kırmacı çöplük rehabilitasyonu ile 35 yıldır koku ve korkusuyla yaşanan Kırmacı çöplüğünün yaşam alanına dönüşmesi yolundaki çalışmalara yer veriliyor.
İLK 2 BÖLÜMDE ÖNE ÇIKAN HİZMETLER
Hizmetle geçen  5 yılı videolarının ilk bölümünde yenilenen Atatürk Anıtı, Çocuk Oyun Dünyası, Spor Parkı, Yeni Şantiye, Belediye Hizmet Binası ve Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı gibi hizmetler öne çıkarılmış, 2. bölümün de ise Gülüç- Kepez yolu üzerinde yapılan  cep çalışması Gökme Köprüsünün yenilenmesi,  Ereğli –Kandilli yolunu 5 km kısaltan Köseağzı yolu, borçlanmadan alınan 67 yeni araç, tehlike arz eden noktalarda Karayolları standartlarında yapılan 17 kilometre oto korkuluk, 2 yeni İtfaiye İstasyon ve  Belediye Plajı’nın Batı Karadeniz’in en güvenli Plajı haline getirilmesine vurgu yapılmıştı.
3. BÖLÜMDE HANGİ HİZMETLER ANLATILMIŞTI?
Hizmet videolarının 3. bölümünde tüm mahalle ve köy muhtarlarının tek çatı altında toplandığı  Muhtarlar Derneği’nin yanı sıra, Gaziler Derneği ve Kızılay’a yapılan yer tahsisleri, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Zonguldak Maden Şehit Aileleri Derneği ve Lösev’e tahsis edilen yeni dernek evleri, halkın hizmetine açılan 3 sosyal tesis, engellilere yönelik olarak açılan Tebessüm Kafe ve sinema, 2 engelli şarj istasyonu ve belediye bünyesinde kurulan Gıda ve Giyim Bankası gibi hizmetler öne çıkmıştı.                                            
4. ve 5.BÖLÜMÜN AYRINTILARI
Hizmetle geçen 5 yıl videosunun 4. bölümünde, yerinde rehabilitasyon çalışması yapılan merkez Pazar yeri, yenilenen Uzun Mehmet anıtı, kaba inşaat halinde devralınan ve tamamlanarak hizmete açılan Yeni Terminal, düzenlenmiş yeşilin alanın 270 bin metrekareye çıkarılması, Seyir terasının yapılması ve Kdz. Ereğli Belediyespor tesislerinin yenilenmesi, 5. bölümde ise çarşı merkezi ve Yeşiltepe-Kepez bölgesinde aşırı yağışlar sonrası felaketlerden ders çıkarak yapılan alt yapı çalışmaları anlatılmıştı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın