Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MECLİS, GÖZ AÇIP KAPAYINCAYA KADAR BİTTİ!

MECLİS, GÖZ AÇIP KAPAYINCAYA KADAR BİTTİ!

Ereğli kamuoyunun merakla beklediği 35 milyona cami inşası konusunda bugün ne oldu!!! İşte yanıtı…


Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu, “kısa sürede” gerçekleştirildi.
Toplantının oturumu, Hüseyin Uysal Başkanlığı’nda Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda yapıldı. Gündem dışı konuşulmanın olmadığı toplantı, ilk maddenin oylanmasının ardından 3. oturum görüşülmek üzere yarına (6 Ekim) ertelendi.

İlk oturumda, borçlanmaya tepki vardı!
Öte yandan, dün (4 Ekim) gerçekleştirilen toplantıda gündem maddelerinden ilk 4’ünün ilçedeki bazı icraatlar için kullanılmak üzere İller Bankası’ndan kredi çekme konusuydu.
İlk gündem maddesi “Kent Meydanı, cami ve yeraltı otopark binası yapım işi için İller Bankası’ndan kredi kullanımı” idi. Toplamda 65 milyon lira kredi kullanımına CHP’li meclis üyeleri eleştiri getirmişti. Borçlanmanın, 35 milyon liralık kısmının cami yapımında kullanılacağının belirtilmesi, itirazlara neden olmuştu.

Havale edilmişti…
Diğer yandan, Göztepe Köprüsü’nün yenilenmesi ile Elma Tepe Mahallesine üstgeçit ve Kışla kamyon garajı mevkisine yarı olimpik yüzme havuzu yaptırılmak üzere İller Bankası’na borçlanmayı içeren gündem maddeledi de ilgili komisyonlara havale edilmişti.

-HABERİN İÇİNDEN-

Komisyon üyeleri toplanmadı!
Alınan bilgiye göre, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a krediler konusunda yetkilerin verilmesi ve konun etraflıca ele alınarak rapor hazırlaması beklenen Bütçe Komisyonu, ropar hazırlayamadı.
İktidar ve muhalefet mensubu meclis üyeleri Muhammet Mustafa Şentürk, Sabri Dinç, Fevzi Mazlum, Fehmi Karaarslan ve Nur Oğuz’un, borçlanmanın yüksek meblağ olduğu için konunun kapsamlı araştırılmasına karar verdiği, araştırılmadan böyle büyük bir karara onay verilmeyeceği için karar yazısı yazılmadığı ’duyuldu’. Bunun ise iki parti unsurlarının ortak kararı olduğu bilgisine ulaşıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
kızgın2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın