Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Mazbatayı aldı, açıklamasını yaptı!

Mazbatayı aldı, açıklamasını yaptı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde tek liste ile gerçekleştirilen AK Parti 5. Olağan İlçe Kongre sonrası üçüncü dönemine seçilen Fatih Çakır, mazbatasını aldığını bildirdi.


Çakır, mazbata töreninin ardından yaptığı yazılı açıklamasında, kongrenin birlik ve beraberlik içerisinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildiğini belirtti.
Kongreye katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye, bölge milletvekillerine, belediye başkanlarına, il, ilçe ve belde başkanlarına, MHP Ereğli İlçe Teşkilatı, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerine, muhtarlara ve vatandaşlara teşekkür eden Çakır şöyle dedi: Çakır, açıklamasında şunları kaydetti:

“Partimize üye olanları biz delege yaptık”
“Kongreye katılım ile ilgili çeşitli spekülasyonları basından okuyoruz. Genel Merkezimizin tavsiyesiyle partimizde bu güne kadar hizmet etmiş, emeği geçmiş insanlarımızı delege yazıyoruz. Delege yazdıklarımızdan kongre günü şehir dışında ve düğünü olanlar vardı. Bu güne kadarki emeklerinden dolayı Genel Merkezimizin tavsiyesi ve bizlerin de takdiriyle onları delege seçtik. Yine basında yer aldığı için söylüyorum, delege yazdığımız halde bazı arkadaşlarımızın oy kullanamaması gündeme geldi. Yargıtay’da olan bir karışıklık neticesinde yaklaşık 15 delegemiz oy kullanamamıştır.
Bunun nedeni Karadeniz Ereğli’nin Konya Ereğli ile yani K. Ereğli şeklinde karıştırılmasıdır. Bununla ilgili dilekçemizi vererek işlemi yasal hale getireceğiz. Partimize üye olanları biz delege yaptık, bunu da Genel Merkezimize bildirdik. Buna farklı anlam yüklemek isteyen arkadaşları maalesef üzüntüyle takip ediyoruz. AK Parti, Ereğli’mizde bundan sonra yoluna daha hızlı ve güçlü bir şekilde devam edecektir.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo