Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAYA YEMİN ETTİ “PROJELERİNİ” ANLATTI

KAYA YEMİN ETTİ “PROJELERİNİ” ANLATTI

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


İYİ Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Ali Kaya, “kamusal alanlardan sahil yolu, Devrek Yol ayrımı, Erdemir caddesinden otopark ücretlerini tamamen kaldıracağım. Yollar, insanların kullanımına açık kamusal alanlardır” dedi.

İYİ Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı, aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Vali iken verdiği kararlarla ‘hizmet adımı’ olarak anılan konuşması ve tutumları ile ise Devlet terbiyesinin iyi örneği bilinen şimdilerde de İYİ Parti’nin Zonguldak kurucusu olan Yavuz Erkmen, toplantıda yaptığı konuşmada, CHP ile kurulan ittifakın Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık yüzünden bozulduğunu öne sürdü. Erkmen, “şunu açık yüreklilikle söylüyorum, eğer söyleyeceklerimin aksini iddia eden varsa da kendileriyle her ortamda tartışmayı hazırım” dedi. Erkmen, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“SİYASİ NEZAKETSİZLİKTİ
“Biz samimi olarak Ereğli'de ittifak yapılmasını arzu ediyorduk ve bu çerçevede görüşmelerimizi sürdürdük. Samimiyetle ittifak yapalım düşüncesi ile masaya oturduk. Biz üç tane meclis üyesi dedik, onlar iki tane dediler, bunlar önemli değil, oturup anlaşılırdı. Özellikle belediye başkan adayı Halil Posbıyık arkadaşımız, size ilk on beş içinde iki tane verebilirim dedi. Bunları da sıralama olarak ben belirlerim dedi. Biz sırayı bize söyleyin dedik, hayır ben belirlerim dedi. Sıraya da takılmadık, 15'e de takılmadık ama bizi esas kıran, hırslandıran bu iki kişiyi de içinizden ben seçeceğim demesiydi. Bunu hiçbir partinin kabul etmesi mümkün değildir. Bu bir siyasi nezaketsizliktir. Biz kendilerine hiç bir isim önermedik. Partiyi yok sayıp içinizden ben alacağım demek, İYİ Parti'ye yapılmış bir hakarettir. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bizim gözümüzde her parti saygındır. Hiçbir partiyi küçümseme gibi, işte sen şu kadar oy alırsın, etin ne budun ne, sen 400 oy alırsın, bin oy alırsın demeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Bu tamamen milletin takdiridir, vatandaşın takdiridir. Millet ister bir oy verir, ister on bin oy verir, isterse elli bin oy verir. Milletin yerine kendini koymaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Ben inanıyorum ki Zonguldak halkı seçimlerde kendine en yakın, en çalışkan ve en üretken gördüğü adaya oy verecektir. Oy hiç kimsenin cebine değildir, çantasında değildir. Oy milletin vicdanıdır.”
İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, parti rozeti taktığı Ereğli Belediye Başkan Adayı Ali Kaya’yı açıkladı.

"EREĞLİ'NİN İL OLMASINI SAVUNUYORUZ"
Kaya ise kendisini tanıttığı sözlerinin ardından konuşmasında, Ereğli’de sosyal, kültürel, sanatsal ve ekonomik anlamda çöküntü yaşadığını iddia etti. Sorunları çözümü için aday olduğunu anlatan Kaya, şu ifadeleri kulandı:
“Lider, insanları etkileyen ve sonucu etkileyen kişidir. Ben de Ereğli’nin kaderini etkilemeye talibim. Benim için siyaset, şartlar ne olursa olsun makam ve mevki sahibi olmak değildir.
Ereğli sosyal, kültürel, sanatsal anlamda geriye gitmekte. Bir çöküş yaşanmakta. Burada seçilmişlerin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Bana göre Ereğli’nin toparlanması için önce il olması gerekir. Karabük’te 60 bin, Bartın’da 40 bin civarında öğrenci var. Ereğli il olursa üniversitemiz olur. Ereğli’de ekonomik hareketliliği sağlamış oluruz. Biz Kdz. Ereğli’nin il olmasını savunuyoruz.”

PROJELERİNDEN İPUÇLARI VERDİ…
18 Ocak 2018’de burada kasırga yaşandı. Bu bölgedeki esnafın sorunlarına kalıcı çözümler ve önlemler alacağız. Bozhane bölgesinde faaliyet yapan arkadaşların kendi malları gibi oturdukları, yasal sorunları olmayan bir düzlem oluşturacağız. Kemer ve Kırmacı bölgesinde vatandaşların rahat alışveriş yapabilmeleri için kapalı büyük bir pazaryeri projesi yapacağız. Her bölgede kapalı pazaryeri projeleri yapacağız. Denizcilik ve kabotaj bayramını aslına uygun bir şekilde kutlayacağız. Kentimize mutlaka bir marina kazandıracağız. Kamusal alanlardan sahil yolu, Devrek Yolayrımı, Erdemir caddesinden otopark ücretlerini tamamen kaldıracağım. Yollar, insanların kullanımına açık kamusal alanlardır. Otopark alanları hariç yollardan belediye para kazanmayacak. Vatandaşımızın soyulmasına izin vermeyeceğim. Şehrimizin sorunlarının en başında ulaşım geliyor. Bu trafik sorunun çözülmesi için yeni yollar üretilmesi gerekiyor. Bende bunun için çalışacağım."

YEMİN ETTİ
Kaya, toplantının son bölümünde İl Başkanı Erkmen tarafından kendisine uzatılan ve tüm belediye başkan adaylarına okutturulan Parti Andını ayakta okuyarak partililer tarafından alkışlandı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın