Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'NİN OKULU TURNUVAYA DAMGA VURDU!

EREĞLİ'NİN OKULU TURNUVAYA DAMGA VURDU!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’deki Çayırlı Yüksel Balcı Ortaokulu öğrencilerinin, uzantısı Dünya genelinde olduğu turnuvada başarı elde ettikleri bildirildi.
Alınan bilgiye göre, FİRST Vakfı’nın LEGO ile birlikte içinde Türkiye’nin de bulunduğu 36 ülkede düzenlenen turnuvada Çayırlı Yüksel Balcı Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 404 NOT FOUND takımının yer aldığı belirtildi.
Türkiye ayağını sürdüren Bilim Kahramanları Buluşuyor Derneği’nce düzenlenen 15. sezonu ise Kocaeli 1. Yerel First Lego League (FLL) Turnuvası’na, ‘Ereğli’ damgasını vurdu. Turnuvaya ilk defa katılan Çayırlı Yüksel Balcı Ortaokulu, 25 takımın yer aldığı turnuvada 2’inci oldu ayrıca Takım Çalışması Ödülü’nü almaya hak kazandı.

 

NEDİR?
First Lego League her sezon farklı bir tema ile farklı yaş gruplarına hitap eden onlarda bilimi, öğrenmeyi, dostluğu, birlikteliği, uygulamalı olarak gösteren tek bir kazananın değil herkesin kazandığı duygusunu aşılayan bir turnuvadır. Ülkemizde Bilim Kahramanları Derneği tarafından yürütülmektedir.

First Lego League 3 alan barındırmaktadır. Bu sene 15’ncisi düzenlenen turnuvada İnto Orbit (Uzay Serüveni) teması üzerine kuruldu. Uzay serüveni üzerine yoğunlaşmış bir masa üzerinde robot görevleri bulunur. Öğrencilerden istenen bu görevleri yapabilecek şekilde robotlarını tasarlamaları ve programlamalarıdır.  Diğer alan ise Uzay ile ilgili bir problem tespit edip bu probleme uygun çözümler üretmeleri gereken  proje alanıdır.
Özdeğerler alanı da öğrencilerin arkadaşça rekabet, profesyonel duyarlılık, takım olabilmek, kazan kazan politikası, keşfetmenin önemi, deneyimlerini paylaşma ve en önemlisi birlikte eğlenmektir.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran6
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın