Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İYİ PARTİ TEŞKİLATI SENDİKAYA GİTTİ

İYİ PARTİ TEŞKİLATI SENDİKAYA GİTTİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, “siyaseten bu işin içine ne kadar gireriz bilmiyorum ama geçen seçimde yaşadık bir şeyler ceremesini biz çektik. Takdir ettiler mi kötek mi verdiler o da ayrı bir dünya” dedi.
31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdari Seçimlere hazırlanan Karadeniz Ereğli İYİ Parti teşkilatında, Ereğli Belediye Başkan Adayı Ali Kaya Türk Metal Sendikası’nı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan partinin İl Başkanı Yavuz Erkmen, diğer partilerce ‘oy manipülasyonu’ yapıldığını öne sürerek, “anki herkes oyu, herkesin cebinde sanıyor. Daha seçim olmadan ‘şu kazandı’, ‘bu kazandı’ diyorlar. Biz bunun hiçbirinin geçerli olmadığını, yani seçimin sahada kazanılacağını, insanların gönüllerine girerek kazanılacağını ve neler yapılması gerektiğini, insanımızın neye ihtiyaç duyduğunu onlara hissettirerek bu işin götürüleceğine inanıyoruz” diye konuştu
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ali Kaya da, geçmiş yıllarda şehirde yaşanan kavgacı tutumu Türk Metal Sendikası’nın bitirdiğini belirterek, “şehrimize yeni bir yüz kazandırdınız, barış dilini getirdiniz. Öfke ve şiddet dilinden sıyrılıp insanlara ve diğer kesimlere örnek olduğunuzu görüyorum” dedi.
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi’nden dolayı işçi ve işveren taraflarını tebrik ettiğini ifade eden Kaya, sözlerine şöyle devam etti
KAYA: ARTIK YENİ BİR PENCERE, YENİ BİR SAYFA AÇALIM DİYORUM
“Erdemir yönetiminin olumlu yaklaşarak Genel Müdürü Sayın Salih Cem Oral’ın toplu iş sözleşmelerinde ki olgun ve babacan tavırlarını yakından takip ettik. Ona da buradan saygılarımızı iletiyorum. Ben bu şehirde 31 Mart seçimleri öncesinde, ziyaret ettiğim bütün sivil toplum örgütlerinde kucaklayıcı ve sevgi dilini kullanmaya çalıştım sayın başkanım. Örnek bir tavır sergilemek sureti ile bundan sonraki siyaset dilini daha muhlis, daha sevgi dolu olmasına katkı sağladım. Bu şehrin kavgayla neler kaybettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Daha barışık ve herkesin adalet anlamında iyi hissettiği bir kent yaşamı kurulması anlamında bir konsensüsün sağlanması anlamında çok emek vereceğimi sizlere ifade etmek ihtiyacını duyuyorum. Sizle beraber bu kenti ortak akılla yönetilmesi noktasında başarılı çalışmalar yapacağımıza yürekten inanıyorum. Özel de size karşı büyük bir sevgi ve saygı olduğumu zaten biliyorsunuz. Metin Bey'in gayretli çalışmalarını, sizden sonra aldığı bayrağı çok iyi taşıdığına şahidim, görüyoruz. Emeğin ve emekçinin yanında olan ama aynı zamanda ülkenin sorunlarına da müdahil olan bu büyük örgütü takdir ediyorum.
Sizin bu kentteki değişime katkı üreteceğine, ticaret hayatında olduğu gibi cemiyet ve siyaset hayatında da yeni yüzlerin katılması anlamında çok önemli katkılar verebileceğiniz de inancım vardır. Artık yeni bir pencere, yeni bir sayfa açalım diyorum.  Eski alışkanlıklarımızı bırakalım ve bir kere olsun iyi bir adım atalım. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Ekonomi dip yapmış, insanlar geçim derdinde ve ekonominin olumsuz sinyaller verdiğini görüyoruz. Bu anlamda sizin ve Erdemir'in başarılı çalışmalardan yana olduğumuzu, Erdemir'in yeni yapacağı istihdama katkı üreteceğini farkındayım. Bundan dolayı sizin sermaye düşmanı olmadığınızı görüyorum, sizin işveren ile çok iyi ilişkiler içinde olduğunuzu görüyorum ve bundan dolayı da teşekkür ederim.”
ODABAŞ: RANDEVUNUZ BURADA NASİP OLDU
Geride bırakılan Toplu İş Sözleşmesi sonrası Karadeniz Ereğli’ye gelen Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş ise asıl randevunun Ankara’da gerçekleşeceğini belirterek, “şahsım adına özür diliyorum. Ankara'da randevulaştık, birlikte olacaktık ama toplu sözleşmemizin bitmesi hem de gelip burada arkadaşlarımızın yaşadığı havayı koklamak için buraya geldim. Ben de buradan çıkma bir çocuğum, Erdemir işçisiyim. Arkadaşlarımla birebir konuşalım diye toplantı yapmaya geldim, sizin randevunuz burada nasip oldu.  Yoksa yanlış anlaşılmasın, makamında kabul etmedi zannedilmesin, burası da bizim bir evimiz” dedi.
“BİZE ONURE EDİCİ SÖZLER SÖYLEDİNİZ”
Mahalli idari seçimlere iliştinse çarpıcı mesajlar veren Odabaş, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Burada sizi ağırlamaktan biz de mutluyuz. Her ikinizin sözleri için teşekkür ederim, uzun zamandır duymadığımız güzel cümlelerdi bunlar. Yiğidi öldür hakkını ver derler. Bizim bir şey yapmadığımızı söyleyen Ereğli de bir kesim vardı ama şimdi siz de bize farklı gözle bakarak bize onure edici sözler söylediniz teşekkür ederim.
“GEÇEN SEÇİMDE YAŞADIK BİR ŞEYLER…”
Ereğli için her şey güzel olsun, Ereğli için her şey iyi olsun. Biz de kavgadan yana değiliz. Burada bir sermaye varsa, burada bir çalışan varsa işçilerimiz de mutlu olacak biz de payımızı almak isteriz. Bunun için de toplu sözleşmeyi masada bitirdik, onun için mutluyuz. İki gündür arkadaşları görüyorum mutlular. Onlar mutlu ise biz de mutluyuz.  Bugün birebir görüşeceğiz, onlarla düşüncelerimizi paylaşacağız. İnşallah iyi olur, Ereğli iyi noktaya gider ama söyleyecek çok şey var. Var ama fazla bir şey söyleyemiyorum. Ereğli'nin inşallah önünü açarsınız, kazanırsınız. Biz siyaseten bu işin içine ne kadar gireriz bilmiyorum ama geçen seçimde yaşadık bir şeyler, ceremesini biz çektik. Takdir ettiler mi kötek mi verdiler o da ayrı bir dünya.  Oturacağız, biz de arkadaşlarımızla bugün yarın konuşacağız. Hafta sonuna kadar durum değerlendirmesi yapacağız, pozisyonumuza da bakacağız ne yapacağız ya da yapmayacağız bir bakacağız. Sizleri tanıyorum, ileride bir şeyler olursa inşallah beraber istişare ederiz, görürüz. Şu an basının önünde fazla bir şey sürecek durumum da yok, (gülüşmeler) çalışmalarında başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin.”
Ziyarette, Türk Metal Sendikası Şu Başkanı Metin Ercan ile kurmayları hazır bulundu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın