Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞTEN ÇIKARMALARA CHP’DEN SES YOK!

İŞTEN ÇIKARMALARA CHP’DEN SES YOK!

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde işçi çıkarmaları


Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde işçi çıkarmaları yaşanması sonrası “biz, belediye başkanına bunlarla ilgili ricacı olmayız. Bundan sonraki süreçte yapılacak yatırımlarda belediyenin de bize ihtiyacı olduğu yerde sözümüzü o zaman söyleriz” diyen AK Parti Teşkilat Başkanı Fatih Çakır’a yanıt veren CHP’deki mevkidaşı Sevdekar Aras, “İktidarın ülkeyi yönetirken kullandığı tehdit ve baskı dilini Ereğli’deki temsilcilerinin de devam ettirmeye çalışmasına halkımız her zaman tepkisini gösterecektir” dedi.
Zonguldak ili Ereğli ilçesinde CHP Örgüt Başkanı Sevdekar Aras, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
Hepimiz bilmekteyiz ki; 31 Mart Yerel seçimlerinden yüzde 52 oy oranıyla halkın teveccühünü kazanarak Belediye Başkanı seçilen Sayın Halil Posbıyık göreve başladığı ilk günden itibaren kısa bir süre geçmesine rağmen toplum menfaati doğrultusunda hareket ederek halkımızı memnun etmiştir.
Siyasi parti ayrımı yapmadan birlik ve beraberliğe verdiği önemle, belediyecilikteki tecrübesiyle AKP yönetiminde geçen 5 yılda kurumsal yapının uğradığı erozyon tabii ki kendi yöntem metodlarıyla, bilgi ve birikimleriyle düzeltecektir. AKP yönetimindeki Kdz. Ereğli’nin kayıp yılların anlatmamıza gerek yok.
Bu zamana kadar yapmış olduğu atamalar ve yer değişiklikleri sizler de takdir edersiniz ki; eksikliklerin tamamlanması ve başarılı olma yolunda atılan adımlardır.
Niteliği esas alan belediye başkanımızın belediyenin işleyişi konusunda kimseden icazet almayacağı sadece halkın istek ve talebine göre hareket edeceği yapılan halk toplantılarından da bellidir.
Belediye Başkanımız gerek Zonguldak Valimiz, gerekse İlçe Kaymakamımız ile büyük bir uyum içerisinde hareket ederek kentimize kalıcı serler bırakmak için çaba göstermektedir. Daha önce AKP Belediyeciliğinde şehrin değerlerinden uzaklaştırılıp, ayrıştıran ötekileştiren yönetimine sesi çıkmayanlar konu CHP Belediyesi olunca eleştiri oklarını yöneltmektedirler.  Bunun kabul edilebilmesi asla mümkün değildir.
Ereğli’ye yapılacak hizmetler ülke genel bütçesine her dönem büyük katkı yapan Ereğli halkına lütuf olarak sunulamaz. İktidarın ülkeyi yönetirken kullandığı tehdit ve baskı dilini Ereğli’deki temsilcilerinin de devam ettirmeye çalışmasına halkımız her zaman tepkisini gösterecektir. Biz kentimize kazandırılacak her hizmette halkımız ile birlikte devletimizin bütün kurumları ve belediyemizin yanındayız. CHP İlçe örgütü Ereğli halkının oyları ile seçilmiş belediye başkanının yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir.”    

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın3
gülücük2
hayran2
şaşkın2
üzgün2
Ali Köse

22 Haziran 2019 - 13:04

O kadar şey söylemiş işçi çıkarmadık diyememiş. Yapacaksa bir şey belediye kazansinda yapsın. Sahil otolarını gelir gelmez 5 TL yaptı. Su ya %30 zam yaptı. Tabi halkçı başkan. Ama bu halk bunu hakediyor.

Yorum Yazın