Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE VETERAN TAKIMI KURULDU

EREĞLİ'DE VETERAN TAKIMI KURULDU

EREĞLİ DE VETERAN TAKIMI KURULDU


Karadeniz Ereğli’de, ilçe ile aynı ad verilen Karadeniz Ereğli Sevgi Barış Dostluk Veteran Futbol Takımı kurulduğu bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Ereğli Erdemirspor eski futbolcusu Teknik Direktör Gökhan Tan, Erdemir Stadı’ndaki ilk antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede Kulüp Başkanlığını Abdul Hamit Köse’nin üstlendiği, Ayhan Altuntaş ile Bahadır Kasap’ın yönetim kurulu üyeliği yaptığı, “Sevgi, Barış, Dostluk Karadeniz Ereğli Veteranlar Futbol Kulübü”nün kurulduğunu söyledi. Tan, takımda 40-50 yaş arası 23 futbolcu bulunan takımda amaçlarının futbolu sevdirmek olduğunu belirterek, şöyle dedi:
“Bu yıl, arkadaşlarımla beraber Karadeniz Ereğli’nin ve Veteran Futbolun ismini duyurmak için böyle bir organizasyon yaptık. 40-50 yaş arası ağabey ve kardeşlerimizden oluşan bir takım kurduk. Buradaki amacımız futbolu sevdirmek, genç nesillere örnek olmaktır. İlçemizdeki diğer Veteran futbol takımlarımızla da birlikte güzel aktiviteler yapacağımıza inanıyorum. Bu yıl bulunduğumuz ligde şampiyon olup, ‘Master Lig’e katılmayı hedefliyoruz. Futbol Federasyonu Veteran Futbola çok önem veriyor. Biz de bu sporu profesyonel anlamda yapmaya karar verdik. İşe ciddi sarılarak; maddi yönünü de düşünmeden, tek tip forma/eşofmanlarımızı aldık. Normal bir lige katılıyormuş gibi çalışmalara başlıyoruz.”
Daha sonra, aralarında ilçenin tanınmış simalarından Yazıcıoğlu Kuyumculuk Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yazıcıoğlu’nun da bulunduğu futbolcular ilk antrenmanlarına başladılar.

GÖKHAN TAN’IN FUTBOL SERÜVENİ
Karadeniz Ereğli’de, Ereğli Erdemirspor’da futbol hayatına başlayan Gökhan Tan, 8 yıl top koşturduğu kulübünden 2. Lig’de yer alan İstanbul Beylerbeyispor’a transfer oldu. Daha sonra Boykaz ve Vanspor’da top koşturan Gökhan, gösterdiği performans ile transfer olduğu Altay’da 1. Profesyonel Lig’de futbol yaşamını sürdürdü.
Futbolunu daha da ileriye götürme gayretindeki futbolcu, yaşadığı bir sakatlık sonrası yeşil sahalardan ‘profesyonel’ olarak ayrılmak zorunda kaldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın