Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HER MAHALLEYE DOKUNUŞ…

HER MAHALLEYE DOKUNUŞ…

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, muhtarlardan gelen talepleri dinlediği bildirildi.


Karadeniz Ereğli Belediye Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Uysal’ın ‘Her mahalleye eşit hizmet’ anlayışıyla çalıştığı belirtildi. İki haftada ilçenin 27 mahallesini gezen Uysal’ın, saha gezileri sırasında ise muhtarlardan gelen istekleri dinlediği ifade edildi.

 

Açıklama aynen şöyle:

TANDIR EKMEĞİ YEDİ, ÇAY İÇTİ…  ÇOCUKLARLA TOP DA OYNADI…
“Başkan Uysal, ilçenin Kıyıcak, Göktepe, Topçalı, Hamzavakıflı, Bölücek, Dağlar, Kışla, Köseler, Elmatepe, Kavaklık, Kocaali, Belen, Belen Yeni Mahalle, Uzunçayır, Sarıkorkmaz, Ömerli, Ören, Orhanlar, Kırmacı, Balı, Uzunmehmet, Kestaneci, Akarca, Kirmanlı, Murtaza, Güldere ve Korubaşı mahallelerinin cadde ve sokaklarını gezerek sorunlara ilişkin muhtarların görüş ve taleplerini dinledi. Mahalle gezilerinde sevgi gösterisinde bulunan vatandaşların ısrarlarını kıramayan Başkan Uysal, kimi yerde çay, kimi yerde ayran içti, tandır ekmeği yedi.
‘Karadeniz Ereğli sahilden, merkezden ibaret değil’ diyen Başkan Uysal, ‘göreve geldiğimizden bu yana 4 yıl geçti. İlçemizin genel sorunlarına yönelik çözüm üretirken, 31 mahallemize de sihirli dokunuşlar yaptık. Önce mahallelerimizdeki insanlarımızın güvenlikleri dedik ve felaketleri bir daha yaşamamak için derelerin ıslahları ile başladığımız çalışmaları, yağmurlama ve kanalizasyon hatları, içme suyu hatları ile sürdürdük.
Mahalle muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda yollarımıza parke döşeyip, asfalt döktük. İstinat duvarları ile yol genişletmeleri yaparak heyelan tehlikelerini önledik. Çocuk parkları ve spor alanları ile vatandaşlarımızın isteklerine imkânlarımız ölçüsünde cevap verdik.
Eksiklerimiz elbette var. Bu eksikliklerimizi bu yaz sezonunda gidermek için yerinde tespitler yaptık. Mahalle gezilerimizde bizlerden güler yüzlerini esirgemeyen başta muhtarlarımız olmak üzere mahalle halkımıza teşekkür ediyorum’ dedi.”

ZİYARETLER SÜRECEK
Açıklamada ayrıca, saha gezilerinin Bağlık, Kepez, Müftü ve Süleymanlar mahalleleri ile tamamlanacağı kaydedildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın