Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ARSLAN, ŞUBEYE HAREKET GETİRDİ

ARSLAN, ŞUBEYE HAREKET GETİRDİ

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) Karadeniz Ereğli Şubesi’nce kahvaltı etkinliği gerçekleştirildi.


ADD Şube Başkanı Yusuf Arslan, Mühendisler Derneği’nde ‘Bahar Kahvaltısı’ adı ile düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, katılımın yüksek olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi:
“Bugün bu derneği kuranlar eminim sizler, bizlerle gurur duyuyorlar çünkü bu kadar kalabalığın, bu kadar güzel insanları, bu kadar dost yürekleri bir araya getirebilmişsek hala umut var demektir.
22-23 yıl evvel bu zamanlar birileri Karadeniz Ereğli’de yıldızı yeni yeni parlamaya başlayan Atatürkçü düşüncenin ışığında güzel şeyler hayal ediyorlardı. Türkiye’nin sayılı ilçelerinden ilk defa Atatürkçü Düşünce Derneği hayat bulmaya, can bulmaya başlamıştı. İnsanlar geleceğe endişe ile bakıyorlardı çünkü Atatürkçü Düşünce Derneği’ni kuranlar gerçekten geleceği okuyorlardı ve bu niyetle önlem olsun diye bu derneğin hayat bulmasını istiyorlardı. Nihayetinde onlar haklı çıktı, onlar hiç yanılmadı.
Geçtiğimiz 25 yıllık süre zarfında maalesef ki zaman onları haklı çıkardı. Aramızdan ayrılan devrim şehitlerimiz ve Kurucu Başkanımız Muammer Aksoy olmak üzere aramızdan ayrılan ebediyete intikal edenlere hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.”
Konuşmanın ardından yönetim kurulu üyeleri tarafından geçmiş dönem başkanlarına ve kahvaltıya katılanlara plaket taktim edilirken, Atatürkçü Düşünce Derneği Ereğli Şubesine yeni üye olan kişilere de rozetleri takıldı.

-KATILIM-
Kahvaltıya CHP Kdz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcısı Evrim Balbaloğlu, Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Mehmet Taştan, Fenerbahçe Ereğli Şube ve Dernek Yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın