Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“Geçmişine sahip çıkmayan insanlar gelecekleri için fikir sahibi olamaz’’

“Geçmişine sahip çıkmayan insanlar gelecekleri için fikir sahibi olamaz’’

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de Demokratik Sol Parti (DSP) Belediye Başkan Adayı Burak Müftüoğlu'nun, Ereğli eski Belediye Başkanı merhum Ruhi Cöbekoğlu’nun kabrini ziyaret ettiği bildirildi.
DSP’den yapılan yazılı açıklama ‘aynen’ şöyle:

“”
Müftüoğlu, beraberinde DSP Meclis Üyesi Adayları ile birlikte bugün eski belediye başkanlarından Ruhi Cöbekoğlu'nun kabrini ziyaret ettiler.
Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkanlarından olan Ruhi Cöbekoğlu, 18 yıl boyunca Kdz. Ereğli’ ye büyük hizmetler vermiş ve verdiği hizmetlerle kendinden çok ta söz ettirmiş bir insan olarak Ereğli halkı tarafından sevilen bir kişiliğe sahipti. 2016 yılında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 95 yaşında hayata veda etti. 
Kdz. Ereğli DSP Belediye Başkan Adayı Burak Müftüoğlu, yaptığı bu kabir ziyaretinde oldukça üzüldü. Sözlerini şöyle sürdürdü; ''18 yıl boyunca Ereğli’ye büyük hizmetler vermiş bir devlet adamının, belediye tarafından mezarının yapılmamış ve bakımsız olması üzücü bir durumdur. Bunca yıl hizmet vermiş bir başkanın bunları hak etmediğini belirterek kabristan başında, geçmişine sahip çıkmayan insanlar gelecekleri için fikir sahibi olamaz’’ diyerek belediye başkanını eleştirdi. Belediye Başkanı olması halinde, hemen belediyeye ait Yaşlılar Evinin adını, 'Ruhi Cöbekoğlu Yaşlılar Evi' olarak değiştireceğini ve mezarını da yaptıracağını dile getirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın