Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FESTİVAL ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

FESTİVAL ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de CHP’nin Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeni ile düzenlediği eğlencede dans etti.  
Basın biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Posbıyık, Orhanlar mahallesi Yalı caddesinde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, ilçe halkının günü kutlayarak, “sevgili bitmek bilmeyen bir olgu. Dolayısıyla 7’den 70’e herkesin Sevgililer Günü’nü kutluyorum. Martın sonu bahar. Martın sonunda inşallah zaferi elde ettiğimiz taktirde Ereğli’de her gün sevgililer gününü yaşatacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
MORAL BOZUKLUĞU VAR
Posbıyık, seçimi kazanması durumunda festivaller yapmaya yeniden başlayacağını belirterek şunları söyledi:
“Her an eylem, her an müzik, resim sanat, spor, gençlere yönelik bütün imkanlarımızı ortaya koyacağız. Bir ilçede ekonomi istediği kadar iyi olsun. Eğer bir ilçenin müziği yoksa, spor çalışmaları yoksa, kültür çalışmaları yoksa, resim çalışmaları yoksa, faaliyet yoksa o ülkenin o bölgenin, o merkezin gelişmesi büyümesi mümkün değil. Mutlak surette bir moral, motivasyon çok önemli. Bugün Türkiye’de gerçekten ekonomide çok büyük sıkıntı var. Ereğli’de de var. Ama Ereğli’de üstüne üstlük bir moral bozukluğu, motivasyon bozukluğu da var. Herkesin içinde sıkıntılar var, yüzü gülmüyor insanların.
FESTİVALLER…
İstihdama öncelik vereceğiz. İşsizlerimizin işsizliğini yok etmek için elimden geleni yapacağım ki Ereğli’de yetişen insanlar, gençler, üniversite mezunları, lise mezunları maalesef Ereğli’de ailelerinin yanında durmak istemiyorlar, Ereğli dışına gidiyorlar. Bunları engellemek lazım. Sadece onlara iş bulmak değil, onların morallerini yerine getirmek morallerini yerini getirmek lazım.
Biliyorum özlediniz, festivalleri özlediniz. Açık ve net söylüyorum, şimdiden çalışmalara başladık. Çünkü Ereğli halkına inanıyorum, ben Ereğli halkının adayıyım. Bu memlekette yeniden motivasyon başlatacağım. Temmuz’un ilk haftasında Sevgi Barış Dostluk Festivali’ni yapmak için hazırlıklara başladık.  Ünlü sanatçıları buraya getirip bütün Türkiye’yi akın akın buraya getireceğiz. Hemen peşinden kaç yıldır yapılmayan yağlı direk festivalini yapacağız. Geleneklerimizi-göreneklerimizi devam ettireceğiz. Hamsi Festivali ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştik. Hamsi Festivali’ni yapacağız.”
TiMS Ajansın üstlendiği organizasyonda Halil Posbıyık ve katılımcılar, yağan yağmura aldırış etmeden canlı müzik eşliğinde dans etti, yöresel oyun havaları ile eğlendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran7
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın