Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ-DEVREK YOLU!!!

EREĞLİ-DEVREK YOLU!!!

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli ve Devrek arası köy bağlantı yoluna ilişkin konuşarak, “2017 yılının içinde önemli çalışmalar yapıldı. Bu yıl ise ödeneklerin henüz serbest bırakılmaması nedeniyle orada istediğimiz gibi bir çalışma yok. Ama ödeneklerin açılması ile birlikte o yolun bitirilerek vatandaşın hizmetine açılması konuşunda hiçbir şüphemiz yok” dedi. -AYRINTILAR HABERİN VİDEOSUNDA-


Çaturoğlu, partisinin Ereğli ilçe başkanlığınca Sahil Kafede düzenlediği ‘kaynaşma’ toplantısında yaptığı konuşmada; yapılmayan üniversite yerleşkesi, Ereğli-Devrek yolu ve çevre yolu hakkında son değerlendirmede bulundu.
Alacaağzı maden ocağının ihalesini Erdemir’in almasından ötürü mutlu olduğunu da anlatan Çaturoğlu, şöyle dedi: 

BİN 500 İŞÇİ ALINACAK
“Türkiye Taşkömürü Kurumu'na bin 500 kişi işçi alınacaktır. Oradaki üretimi de devam ettireceğiz. Burada iki tane enerji santralimiz var, kapasiteleri 10 milyon ton kömür yakmaya müsait ama bunun yüzde 80'i dışarıdan geliyor. Dışarıya bağımlı olan hadiseyi biz yerli kömürle devam etmemiz lazım. Enerji Bakanlığımız bu konuda çalışıyor. İnşallah önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde 10 milyon ton kömürü kendi kaynaklarımızla önemli bir hadisenin gerçekleşmesini bekliyoruz. Erdemir'in koklaştırdığı kömür ve Kardemir'in koklaştırdığı kömür yok onları da kattığımız zaman yeraltında uyuyan o gücü inşallah hep birlikte görme imkanı yakalayacağız.”  

EREĞLİ-DEVREK YOLU!
Yapılamayışı zaman zaman ‘bitmeyen aşk’ denilerek ‘ti’ye alınan Ereğli-Devrek yolu içinse 2017 yılının içinde önemli çalışmalar yapıldığını ifade eden Çaturoğlu, şunları kaydetti:
“Biz 2016 yılında, 148 milyon artı KDV bedelle ihale ettik ve 2017 yılının içinde önemli çalışmalar yapıldı. Bu yıl ise ödeneklerin henüz serbest bırakılmaması nedeniyle orada istediğimiz gibi bir çalışma yok. Ama ödeneklerin açılması ile birlikte o yolun bitirilerek vatandaşın hizmetine açılması konuşunda hiçbir şüphemiz yok. Bizden sonraki arkadaşlarımızda bunu en yüksek perdeden takip edeceklerdir.
Bir diğer hususta Ereğli-Zonguldak yolu ki; çalışmalar halen hızlı bir şekilde devam ediyor. Programda olan bir başka bir yol daha var. O da Ereğli çevre yoludur. Alaplı balıkçı barınağından başlıyor, Delihakkı köyü mevkisindeki Devrek yol ayrımına kadar gidin bir yoldur. Bu işin ihalesi bitmek üzeredir.”

ÜNİVERSİTE KONUSU
Faruk Çaturoğlu, üniversite ve tersanelere iliştin sözlerinde ise şu ifadeleri kullandı:
Ereğli Devlet Hastaneleri'nin bulunduğu alanı sınırsız olmak üzere Bülent Ecevit Üniversitesi'ne kampüs yapılmak üzere tahsis edildi. Burası zaman içerisinde askeri güvenlik bölge olarak ilan edilmesi gündeme gelmiştir. Genelkurmay nezdinde yaptığımız araştırmalardan öğrendik ki askeri güvenlik bölgesi ilan edilmesinin oraya üniversite kampüsü yapılmasına mani bir engel yoktur. Bir takım kural ve kaidelere uymak kaydıyla beklentilere uygun olarak yapılabilecektir.  

TERSANELER
Tersaneler ile ilgili çok önemli işler yaptık. Bu bölgede değişik işler yapılabilmesine imkan veren üretim yasasındaki değişikliği çıkarttık. Tersaneci arkadaşlarımızla bir araya geldik. Başka bir şirket kurup bir iş yapalım dedik bir araya getirmeye çalıştık onlar bir araya gelmediler. Bu arkadaşlarımızla gittik Milli Savunma Bakanlığı'nda toplantılar düzenledik. Burada milli gemilerden yapılabilmesi için arayışlarda olduk. Öncelikle tabiki tersanecilerin arzu etmesi lazım. Bir takım eksiklikleri vardı tamamlanma noktasında ağır davrandılar. Şimdi neler yapılabilir onların araştırması içerisindeyiz.” 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük8
kızgın3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın