Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ BELEDİYE MECLİSİ’NDE!!!

EREĞLİ BELEDİYE MECLİSİ’NDE!!!

Encümen ve komisyon üyelerinin belirlendiği Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi Nisan Olağan Toplantısı’nda, içinde “lafa maydanoz olma”, “sen kimsin”, “sesini yükseltmeden konuş” ve “ben meclis üyesiyim isteğimi söylerim” gibi sözlerin geçtiği diyaloglar yaşandı.


Belediye Meclis Toplantısı’nın İlk Oturumu Belediye Hüseyin Uysal Başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi.
Uysal’ın ‘gündem dışı’ konuşma yapmadığı oturumda, Encümen ve Komisyon üyeleri seçimleri yapıldı. Gizli oylama ile seçimlerde 15 oy alan Reşat Latif, İhsan Yazıcıoğlu ve Sezai Meriç, encümen üyesi oldu.
İhtisas Komisyonları seçimlerinde ise Plan Bütçe Komisyonu’na Sabri Dinç, Mustafa Şentürk, Mehmet Erdoğan, Mustafa Başhan, Sibel Yıldız; İmar Komisyonu’na da Fevzi Mazlum, Turgay Aydın, Yusuf Kalay, Sertan Ocakcı, Serkan Yalçın ve seçimi son olarak yapılan Hukuk İşleri Komisyonu’na Sezai Meriç, Mahmut Kırkpınar, Nur Oğuz ve Coşkun Öztürk seçildiler.

FAALİYET RAPORU SONRASI GERGİN ANLAR
Seçimlerin ardından 2017 Yılı Faaliyet Raporu’nun ‘özeti’ okundu. Bunun öncesinde Uysal, yerini AK Partili Hacı Mahmut Kırkpınar’a bıraktı. CHP Gurup Sözcüsü Sertan Ocakcı, okunan raporun ardından aldığı söz hakkında, Faaliyet Raporu’ndaki bazı maddeleri eleştirdi. İçindeki bazı faaliyetlerin yapıldığı gibi gösterildiğini ancak 2018 yılı içinde olduklarını ifade eden Ocakcı, bazı raporların ise gülünç olduğunu öne sürdü.
KIRKPINAR, ARAYA GİRİNCE!!!
Ocakcı, izahat istediği sırada geçici Meclis Başkanı Hacı Mahmut Kırkpınar ile tartıştı. Kırkpınar, daha olumlu konuşmasını istediği Ocakcı’ya Uysal’ın gereken cevapları vereceğini belirtmesi üzerine sözlü tartışmaya diğer CHP ve AK Partili bazı üyelerde dahil oldu. Esra Alpago, “Meclis Başkanı ile konuşuyorsun, cümlelerine dikkat edeceksin” derken Ocakcı ise “sende CHP Gurup Sözcüsü ile konuşuyorsun, sözlerine dikkat et” diye yanıt verdi.
“SANA MI SORACAĞIM”
Alpago, CHP’li Sibel Kırmızı’nın “sen kim oluyorsun” sözüne ise “meclis üyesiyim ben, istediğimi konuşurum. Sana mı soracağım” yanıtını verdi.
İlerleyen kısımlarda, kendisine yöneltilen eleştirileri yanıtlayan Hüseyin Uysal’da, konuşması sırasında araya giren Ocakcı’ya sinirlenerek sesini yükseltti. Uysal, konuşmakta direten Ocakcı’ya bu kes daha üst perdeden ses çıkartarak “lütfen” diye bağırdı.  
İtirazlar, açıklamalar ve karşılıklı sarf edilen sözlerin ardından “ad okunmak suretiyle’ 2017 Faaliyet Raporu oylamaya sunuldu. AK Parti’nin 17 Kabul ve CHP’nin 12 Red oyu kullandığı rapor, oy çokluğu ile kabul edildi.
Öte yandan bir ara, tansiyonu yükselen Meclis’e, Uysal’ın verdiği karar ile 10 dakika ara verildi.
Meclis Toplantısı, gündemdeki diğer maddelerin 2. Oturumda karara bağlanması için 5 Nisan’a ertelendi.
 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın