Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DSP’NİN ADAYI SAHADA…

DSP’NİN ADAYI SAHADA…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, DSP’nin Belediye Başkan Adayı Burak Müftüoğlu’nun seçim saha gezilerini sürdürdüğü bildirildi.
Oluşturduğu basın biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Pazarcılar Odası’nı ziyaret eden Müftüoğlu ve Muhtarlar Derneğini de ziyaret etti.
Açıklama “aynen” şöyle:

“ ” Pazarcılar Odası Başkanı Fehmi Taşkın’ın karşıladığı ziyarette, Taşkın Müftüoğlu ve DSP heyetine çıkmış oldukları yolda başarılar dilerken; ‘’Pazar esnafı olarak sorunlarımız biliniyor. Sayın Müftüoğlu da sorunlara hakim. Başkan olması halinde sorunlarımıza çözüm olacağından da şüphemiz yok’’ Dedi.

Bunun üzerine Müftüoğlu, “bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başkanın da dediği gibi Ereğli’de Pazar esnafının sorunları belli. Çözümleri de belli. Sadece uygulamaya koyacak bir başkana ihtiyaca var. Biz de bu anlamda gerekeni yapacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

Hatıra fotoğrafının ardından Müftüoğlu ve DSP heyeti Muhtarlar Derneği ziyaretine geçti.

Muhtarlar Derneğinde Başkan Şükrü Kılıç ve mahalle muhtarlarının karşıladığı DSP heyeti ve Burak Müftüoğlu sıcak karşılama için teşekkür etti.

Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kıyıcak Mahallesi Muhtarı Şükrü Kılıç, geçen hafta basında yer alan İyi Parti ziyaretleri sonrası haberler için bir açıklama yaptı. Muhtarlar Derneği Başkanı Kılıç sözlerine şöyle başladı; ‘’DSP Belediye Başkan Adayı, DSP heyeti, değerli basın mensupları şahsım derneğim adına hepinize hoş geldiniz diyorum, sefalar getirdiniz.  Malumunuz şurada seçimlere 20-25 gün kaldı. Seçime giren tüm adaylara, muhtarlara özellikle başarılar diliyorum. En zor seçim muhtarlık seçimidir. Siyasi rozeti, partisi olmadan seçime giriyor arkadaşlarım. Belediye başkan adaylarımın hem parti rozeti hem de arkalarında siyasi parti seçmeni var.  Bu nedenle bizlerden biraz daha kolay seçim yarışındalar. Bu vesile ile kendilerine çıkmış oldukları bu yolda, Demokratik Sol Parti ailelerine başarılar diliyorum. Bu seçimin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

MUHTARLAR YALAK VE YALAKA DEĞİLDİR

Geçen hafta gündeme oturan Muhtarlar Derneği İyi Parti arasında esen soğuk rüzgarlara cevap verdi.

Geçen hafta CHP Adayı Halil Posbıyık derneğimizi ziyarete geldi. Saat 11 gibi geldi. Akabinde İyi Parti Belediye Başkan Adayı gelecekti. Halil Bey 12:05 gibi çıktı. İyi Parti’ de Cuma namazı vaktiydi geç kalındı gibi sözler ifade ederekten hatta Cuma namazı vaktine kadar muhtar arkadaşlarımız da beklediler. Sonra pazartesiye aktardılar konuyu. Pazartesi de kalabalık olmamış. Ama benim başkan ve başkan yardımcısı arkadaşlarım karşılamıştır kendilerini. Bu vesile ile muhtarlar baskı görüyor. O partiden bu partiden gibi sözler ifade etmiş. Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği kimseden baskı göreceği bir durumu yok. Kimseden de baskı yemez. Muhtarlar Derneğinin kapısı herkese açıktır. Kim gelirse gelsin başımızın üstünde yeri vardır. Muhtarlarımız yalak ve yalaka değildir. Bunu buradan da söylemek istiyorum. Bazı basın mensupları da bazı adaylar da bunları dikkate alsın. Bu duygu ve düşüncelerle seçime giren Sayın Demokratik Sol Parti Adayımız, Müftüoğlu2na ve DSP ailesine hayırlara vesile olmasını temenni eder, saygılarımı sunarım.  Tekrar hoş geldiniz, sefa getirdiniz.

Müftüoğlu ise yaptığı konuşmada şunlara yer verdi..

 

Hoş bulduk. Hepinize teşekkür ederim. Tabii ben yabancılık çekmiyorum. Niye? 77 göbek Ereğli’li olarak birçoğunuz ya baba dostu ya da benim dostum, arkadaşım. O yüzden aile ortamı gibi çok rahat bir şekilde sohbete geldim ama bugünü bize ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Büyük bir jest, büyük bir nezaket gösterdiniz. Sayın başkanımın da dediği gibi muhtarlık en zor siyasi seçim, en çok uğraşılması gereken, en nazlı seçmenin olduğu kesime hitap ediyorsunuz. Bizim, doğrudur bir rozetimiz, bir partimiz var. Fakat bu bize maalesef gülüyorum dezavantaj. Çünkü bir AKP, CHP, MHP veya İyi Parti gibi arkamızda teşkilatımız yok. Biz burada doğduk. Sizin bu oturduğunuz yerde doğduk.  15 gün önce arkamızda kimse olmadan Temel Ağabey gibi ben, akabinde Bayram Bey, Çiğdem Hanım, Nilüfer Hanım gibi katılanlarla birlikte bu partiyi tekrar yeşertmeye çalışıyoruz. İşimiz çok zor çünkü dediğim gibi karşımızda çok güçlü ve maddi olarak çok zengin partiler var. Bizim ne örgütümüz var, ne teşkilatımız var, ne pati binamız var, nede paramız var. Açıkçası o bildiğiniz eski Ecevit’in partisi gibi. Fazla fakir edebiyatı yapmak istemiyorum ama yoklukla maalesef devlere karşı savaşıyoruz. Burada da hepinizin tek tek desteğini istiyorum ve az önce muhtarımın dediği çok mutlu etti beni Ecevitçiydim dedi . Tekrar o ruhu yaşatmak için hep birlikte adım adım, tek tek savaşmayı rica ediyorum. Dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Daha Sonra Kdz.Ereğli Mahhalle ve Köy Muhtarları Derneğini de ziyaret eden Müftüoğlu ve DSP heyeti orada da muhtarların sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunup kendisine ve partisine destek istedi.

Başkan Abdullah Arslan ve bazı muhtarların karşıladığı Müftüoğlu, en zor seçimlerin muhtarlık seçimi olduğunu, başkan adaylarının meclis üyelerini ve il genel meclisi üyelerinin yarışında arkalarında partilerin, seçmenlerin olduğunu muhtarlar adaylarının ise arkasında bir parti olmadığını bu nedenle en zor yarışın muhtarlar arasında geçen yarışlar olduğunu ifade etti. muhtar adaylarına da çıktığı yolda başarılar dileyen Müftüoğlu, kendisine ve partisine de destek istedi.

Başkan Abdullah Arslan ise Müftüoğlu’na ve DSP heyetine çıkmış oldukları yolda başarılar diledi.

Öte yandan DSP Belediye Başkan Adayı Burak Müftüoğlu ve DSP heyeti 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle çarşı merkezinde kadınlara lokum dağıttı.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın