Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’Lİ VEKİLLERDEN ZONGULDAK MESAJLARI

CHP’Lİ VEKİLLERDEN ZONGULDAK MESAJLARI

ANKARA

Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü ve Uzun Mehmet’i Anma Günü nedeniyle, mesajlar yayınlandı.
CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, yazılı açıklamasında, Zonguldak’ın ithal kömürü işgali altında olduğunu öne sürdü.
Ülke ekonomisine katkı sağlayan Zonguldak’ın durumunun içler acısı olduğunu iddia eden Turpçu, unları kaydetti:
“ÇÖKMÜŞ DURUMDA”
“Ana gündem maddemiz, ekonomik olarak çöküş yaşayan Zonguldak’ın geleceğini nasıl kurtarırız, nasıl yeniden ayağa kaldırırız, kaybedilmiş yılları nasıl hızla telafi ederiz olmalıdır. İzlenen hatalı politikalarının Zonguldak’ın üzerinde ekonomik ve sosyal etkileri vardır. Bugün Zonguldak farklı yoğunluklarda, birçok krizle karşı karşıyadır, Zonguldak ekonomik olarak çökmüş durumdadır, işsizlik ve göç yaşanan çöküşü hızlandırmaktadır. İktidar bu sorunları çözmek zorundadır.
Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü kutluyor, bağımsızlık ve özgürlük ateşini yakan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, taş kömürünü bularak Zonguldak’ın kaderini değiştiren Uzun Mehmet’i ve tüm maden şehitlerimizi saygıyla anıyorum.”

CHP’Lİ DEMİRTAŞ, ATATÜRK’ÜN SÖZÜNÜ HATIRLATTI
CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise yazıyı yaptığı açıklamasında, “21 Haziran, Zonguldak için hem işgalci Fransız güçlerine karşı verilen kurtuluş mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı, hem de kentimizin ekonomisinin temeli olan taşkömürünü bulan Uzun Mehmet ’i andığımız gün olması nedeniyle son derece önemli ve anlamlı bir gündür” dedi.
Demirtaş, şu sözlerle devam etti:
“Kurtuluş azim ve kararlılığını tüm yurda yayan,  Mustafa Kemal Atatürk’ün Zonguldak ile ilgili söylediği ’Zonguldak’ın derin toprakları altındaki Maden-İ Serveti ne kadar kıymetli ise bizim nazarımızda Zonguldak da o kadar çok kıymetli bir vilayetimizdir’ sözü, Büyük Önder’in kentimize verdiği önemi vurgulamaktadır. Nitekim, Zonguldak’ın Cumhuriyet’in ilk ili olması da, bu önemin göstergesidir.
Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimiz, gazilerimiz ile 1829’da kentimizin ve ülkemizin, ekonomik, sosyal kalkınmasına sağladığı büyük katkı ile ayrı bir yeri olan ’kara elması’ bulan Uzun Mehmet’i saygı, şükran ve rahmetle anıyor, Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’inci yıl dönümünü kutluyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın