Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

41 BİN KERE MAŞALLAH!

41 BİN KERE MAŞALLAH!

ZONGULDAK

Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ki (BEÜ) öğrenci sayısı açıklandı.
Edinilen bilgiye göre, 10 ayrı kampüste faaliyetlerini sürdüren BEÜ her geçen gün büyümesine devam ediyor. BEÜ yeni kontenjanlarla 12 bin 300 yeni öğrenciye daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Böylece BEÜ’nün öğrenci sayısı 40 bin bandını aşmış olacak. Yeni öğrencilerin BEÜ ailesine dâhil olmasıyla öğrenci sayısı yaklaşık 41 bin olacak.

BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, yazılı açıklamasında, üniversitenin kararlı bir şekilde büyümesine devam ettiğini bildirdi. Öğrenci sayısının 2010 yılında 16 binler bandından 40 binler bandına yükselmesinden mutlu olduğunu belirten Özer, şunları kaydetti:
“Şu an tam 165 eğitim ve araştırma laboratuvarına sahibiz. Ölçek olarak en güçlü laboratuvar altyapısına sahip olan üniversitelerden birisiyiz. Diğer taraftan 7/24 açık iki kütüphanesi olan tek üniversiteyiz. Hedefimiz tüm kampüslerimizi 7/24 açık hale dönüştürmek. Bu hedefe de adım adım yaklaşıyoruz. Araştırma kapasitemizi artırmak için de yatırımlarımız devam ediyor. Bilindiği gibi hem üniversitemiz hem de Zonguldak için çok önemli olan Teknopark başvurumuzu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına geçen hafta yaptık. Tüm yatırımlarla ve elde edilen büyümeyle Zonguldak bir üniversite kenti olma yönünde önemli bir mesafe kat etmiş bulunuyor.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük5
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo