Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’den, üniversitelilere CEMAAT önlemi!

CHP’den, üniversitelilere CEMAAT önlemi!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi dışına bu yıl üniversite eğitimi almak için gidecek öğrencilerin, çeşitli cemaatlerin uhdesindeki yurtlara kayıtlarını yaptırmamak için bir dizi önlemler alındığı bildirildi.


CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, yazılı açıklamasında, üniversite öğrencilerine destek olacaklarını belirtti. Öğrencileri büyük şehirde bekleyen tehlikeli oluşumlar olduğunu öne süren Ocakcı; öğrencilerin, örgüt ve cemaatlerin eline geçmesini engellemek amacıyla kapsamlı çalışma yürüttüklerini söyledi. Ocakçı, öğrencilerin ’bedava’ yurt ve okul gibi vaatler ile bataklığa çekilmek istendiğini ifade ederek şunları kaydetti:

İşte, o öğrencilere sağlanacak yardımlar!
“İlçemiz dışında üniversite eğitimine gidecek öğrencilerimize ve ailelerine, üniversite okumaya gidecekleri şehirlerde her türlü destek sağlanacaktır.  Çocuklarımızın mağdur olmamaları için gittikleri şehirdeki CHP il ve ilçe başkanları ile görüşüp, karşılanmalarını sağlayacağız. Okullarında ve yurtta kalacaklar ise bunun çevresel araştırmasını yaptıracağız. Öğrencilerimizin üniversite okuyacakları kentlerdeki il ve ilçe başkanlıklarımız ile irtibat kurmaları sağlanarak ihtiyaç ve sıkıntılarının çözümüne katkı vereceğiz.

Partili olma şartı yok!
Üniversite eğitim dönemi içerisinde öğrenci ve aileleri ile iletişime geçilerek durumları hakkında devamlı bilgi alınacaktır. Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığımız geçtiğimiz sene birçok çocuğumuz için yardım ve destek sağlamış olup, bu eğitim dönemi içeresinde de çocuklarımızın mağdur olmalarını engellemek ve kötü niyetli oluşumlara teslim olmamaları için desteğimiz ve hizmetimiz devam edecektir.
CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığımızca verilecek destek için parti üyeliği şartı aranmamaktır. Bu hizmetimiz ve desteğimiz partili ve partisiz Ereğli ve köylerinden yaşayan ve üniversiteyi kazanan tüm öğrencilerimize açıktır.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Nermin hanım

28 Ağustos 2017 - 23:53

Sertan OCAKCI beyi tebrik ediyorum. Bu hizmet siyasetten daha önemli

Yorum Yazın

Canlı Radyo