Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Komutanlık, kapılarını halka açacak…

Komutanlık, kapılarını halka açacak…

Türkiye’nin dört bir yanında 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları başlayacak. Aziz Türk milletinin gücünün ortaya koyulması bakımından da büyük anlam ifade eden 30 Ağustos, Ereğli ilçesinde de çeşitli tören ve etkinliklerle kutlanacak.


30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nca, Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki şehitlerin aileleri ile gaziler onuruna davet verileceği bildirildi.
Edinilen bilgiye göre; komuta kademesi, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda, vatan toprağına düşenlerin aileleri ve bu uğurda gazi kalanlarla öğle yemeğinde bir araya gelecekler. 
Aynı gün 10.00 ile 12.00 ve 14.00 ile 16.00 saatleri arası TCG Fatih Firkateyni, TCG Yıldıray Denizaltısı, TCG Kilimli Gemileri halkın ziyaretine açılacak. 
-Gündüz programı-
Ereğli Kaymakamlığı tarafından açıklanan programa göre ise kutlamalar 30 Ağustos Çarşamba günü saat 9.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayacak.
İkinci program saat 09.20’de Kaymakamlıkta olacak. Burada Kaymakam Nazım Madenoğlu, diğer protokol üyeleri ile birlikte tebrikleri kabul edecek.
Program saat 10.00’da Kaymakam, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı’nın Devrim Bulvarı’nda törene katılanların ve halkın bayramını kutlaması, ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığından bir personelin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam edecek.
Daha sonra 10.25’de gaziler, spor kulüpleri, belediye ekipleri, dernek ve mesleki kuruluşlar ve askeri birlikler tarafından Tören Geçişi yapılmasıyla program son bulacak.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo