Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’den tepki var!

CHP’den tepki var!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, aynı nokta kısa sürüde yürütülen iki ayrı belediye altyapı çalışması nedeniyle, esnafın mağdur olduğunu iddia etti.


Ocakcı, yazılı açıklamasında, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce Orta Cami ve Kaneriağzı mevkisinde dün başlatılan ’yürüme yolu’ çalışmasını eleştirdi. Aynı mevkide 2 ay öncede çalışma yürütüldüğünü, kısa sürede iki çalışmanın üst üste getirilmesinin mağduriyet yarattığını ileri süren Ocakcı, şunları kaydetti:
“Henüz bir, iki ay önce Orta Cami ve Kaneriağzında Esnafı siftahsız bırakan, vatandaşı toz toprak içinde yürütenler, yetmediği gibi araç sürücülerine bile bir kaç güzergâhta trafik çilesi yaşatmışlardı. Aylarca Esnafa ve vatandaşa kan ağlatan bu görüntülerin üzerinden henüz daha 1-2 ay geçmeden aynı işkence, aynı güzergahta yeniden başlatıldı. Bu mevkide gördük ki ne yazık ki Karadeniz Ereğli’yi yönetenler, esnafımızı düşünmeden ’ben yaptım, oldu’ kararları ile yaptıkları olumsuzluklara olumsuzluk katmaya devam ediyorlar.
Kamuoyu bilmelidir ki, Mayıs ayı ve sonrasında ki ay içerisinde ekmek kavgasında olan esnafımıza siftahsız dükkan kapatmayı layık görenler yine iş başındadır. Ne yazık ki, bugün Karadeniz Ereğli’yi yönetenler Esnafı tanımadıklarını ve esnafın sorunlarından ve ekmek kavgalarından habersiz olduklarını ispat etmişlerdir.”
Ocakcı, esnaf ve vatandaşların ekonomik ve kentsel sıkıntılar yaşamak zorunda bırakıldıkları sorunlara kayıtsız kalamayacaklarını sözlerine ekledi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo