Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Amatöre, 70 binlik destek

Amatöre, 70 binlik destek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, ilçedeki amatör futbol kulüplerine malzeme dağıtımı töreni gerçekleştirildi.


EREĞLİ
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne Bağlı Beyçayırı Stadı’nda ki törende yaptığı konuşmada, sporun, çocukların ruhsal gelişmesinde önemli olduğunu söyledi. Sporcu yetiştirmede gönüllü insanların var olduğunu ifade eden Madenoğlu, şöyle dedi:
“Hiç şüphe yok ki spor, vatandaşların, gençlerin ve çocukların, zamanları işi şeylerle değerlendirmeye imkan vermesi, kötü alışkanlıklara giden yolları kapaması ve daha başka olumlu açıdan son derece gerekli bir uğraş alanıdır. Allah’a şükürler olsun ki ilçemizde de bu işe gönül vermiş hem insanlarımız hem kulüplerimiz hem de ailelerimiz var.”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş de, İl Encümen kararı ile 70 bin lira ödenek aktarıldığını, bu ödeneğin amatör spor kulüp temsilcileri ile yapılan istişare sonrası kullanım amacının belirlendiğini kaydetti. Keleş futbol topu, forma, krampon, maç çorabı, yağmurluk, şort, tişört ve eşofmandan oluşan ekipmanlardan alındığını ifade etti.
AK Parti Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır ise sporun yaygınlaşması ile cezaevlerindeki mahkum sayısının azalabileceğini öne sürdü. Konuşmaların ardından, 14 kulüp yetkilisine malzemeleri teslim edildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo