Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP SANAYİ SİTESİNİ HATIRLADI!.

CHP SANAYİ SİTESİNİ HATIRLADI!.

Ereğli Belediye Meclisi Mayıs Ayı  toplantısı yapıldı. CHP grubu tarafından verilen önergeyle gündeme gelen Belen Sanayi Sitesi’nin asfalt sorunu, tartışmalara yol açtı.

Ereğli Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın günden dışı konuşmasıyla başladı.7 Haziran milletvekili seçimlerine bir ay süre kaldığını hatırlatan Uysal , “İnşallah bu seçimler ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olur.” dedi. 31 mahhalleyi gezdiğini sorunları tek tek tespit ettiğini söyleyen Uysal, seçim  haftasından sonra halk toplantılarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz." dedi.

CHP’LİLER ÖNERGE VERDİ..

Başkan Uysal’ın gündem dışı konuşmasının ardından meclis toplantısı resmi oturumuna geçildi. Gündem maddelerinin okunmasının ardından, CHP Grup Sözcüsü Özkan Özyağcı, "Belen Sanayi Sitesi’ndeki asfaltın ömrünü tamamladığı, durumdan esnafın mağdur olduğu, asfaltlama çalışması için ad okumak suretiyle meclisten karar çıkarılması" önerisinin gündeme alınmasını içeren bir yazılı öneri verdi.

ERDOĞAN: "NEDEN YAPMADINIZ"

Öneriye ilişkin söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Nazım Erdoğan da "Mecliste her hangi bir hizmetin yapılması için karar çıkarılması diye bir şey söz konusu olamaz.” Diyerek başladığı konuşmasında,  “CHP böyle bir öneriyi neden meclise taşımaktadır. Bu çalışmalar birimlerimiz tarafından zaten takip edilmekte ve bir program dahilinde yapılmaktadır. Kaldı ki sizin belediyeniz döneminde yapmanız gereken bir hizmetti. Şimdi diğer sanayi sitesinin alt yapı çalışmalarını bahane gösteriyorsunuz. Oysa o kış bırakın asfaltlamayı, yağan karda kapanan sanayi çarşısının yolunu bile günlerce açmadınız. Asfaltı bir yana bırakın karı günlerce kaldırmadınız. Şimdi biz sizin o dönem yapmadığınız asfaltı da yapacağız ve bunun için karara gerek yoktur.”dedi.

UYSAL: "SİYASET YAPIYORSUNUZ"

Konuya ilişkin düşüncelerini açıklayan Başkan Uysal, bu tür tavırların meclis çalışmalarına hiçbir yararı olmayacağını belirterek: " Rutin bir şekilde yapılan hizmetler içerisinde gerçekleştirilecek bu hizmet için meclisten karar çıkarmayı doğru bulmuyorum. Siyasi bir tavır olarak değerlendiriyorum . Esnaf arkadaşları da buraya toplamışsınız. Bu hoş bir durum değil. Bizlerde başka bir grup esnafı buraya toplasak hoş olur mu?. Biz asfalt yapmayacağız demiyoruz." şeklinde konuştu. Konunun gündeme alınması  CHP grubunun kabul oylarına karşı Ak Parti grubunun red oylarıyla 13’e karşı 19 oyla reddedildi.Önerinin reddedilmesi üzerine, toplantıyı izlemek üzere meclise gelen sanayi esnaflarından bazıları toplantı salonunu terk etti. Meclsin ikinci oturumu yarın yapılacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo