Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR!

ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi Köprülü Kavşağı’nda, çalışma bölgesinde arazileri bulunan vatandaşların mahkemeye vermesinden dolayı yapım çalışmalarına bir süre ara verilen kavşak ile ilgili mahkeme kararını verdi.


Zonguldakın Ereğli ilçesindeki Devlet Hastanesi Köprülü Kavşağı’nda, çalışma bölgesinde arazileri bulunan vatandaşların mahkemeye vermesinden dolayı yapım çalışmalarına bir süre ara verilen kavşak ile ilgili mahkeme kararını verdi.
Alınan bilgiye göre, dün yapılan karar duruşmasında Ereğli Devlet Hastanesi, Ereğli Zonguldak Yolu, Ereğli Çevre Yolu ve Şehirlerarası terminal bağlantı yolunu birleştiren ve yapımına hukuki sorunlar nedeniyle ara verilen köprülü kavşaktaki çalışmalara devam edilmesi yönünde karar çıktı.
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, konuya ilişkin açıklamasında, mahkeme sürecinin hızlandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek şunları kaydetti:
“Geçen yıl 19 Temmuz’da Karayolları, Bakanlar Kurulundan acele kamulaştırma kararı çıkarttı. Bundan sonra hukuki süreç devam etti. Karayolları Bölge Müdürümüz Sayın Hüsamettin Özendi ödenek talebini yaptı, ödenek geldi ve hesaba yattı. Bir karar yazılmasını bekliyorduk, o da dün itibariyle netleşti. Yarından itibaren çalışmalar tekrar başlayacak, inşallah bir buçuk ay içinde fiziki düzenleme bitecek, ondan sonra da iki ay içinde asfaltını dökerek burayı Ereğli ve çevre ilçelerdeki vatandaşlarımızın hizmetine kazandıracağız. Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu olmak üzere emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyor, bu çalışmanın bölge halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
şaşkın2
kızgın2
hayran1
üzgün1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın