Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Başkan Uysal, pazarcılarla bir araya geldi

Başkan Uysal, pazarcılarla bir araya geldi

Pazaryerini Ereğli’nin kalbi olarak niteleyen ve pazaryerinin yerinde rehabilitasyonu sırasındaki sabırlarından dolayı esnaflara teşekkür eden Uysal, “ben Pazaryerinin sorunlarıyla dertleniyorum, En büyük mücadelem sizi burada tutmaktı, aksi durumda çok şey kaybederdiniz, izim niyetimiz Pazaryerini yaşatmak” dedi.


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni güne Pazaryeri esnafıyla kahvaltı yaparak başladı.
Uysal, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, esnaf odaları başkanları ve pazar esnafı ile sabah kahvaltısı yaparken esnaflara hitaben yaptığı konuşmada, “farklı renk ve desenden olabilirsiniz. Farklı yerde doğmuş olabilirsiniz. Ama yapılanları görmemek, yapılanlara teşekkür etmemek çok ayrı” ifadelerini kullandı.

“DERTLERİNİZLE DERTLENİYORUZ”
Pazar yerinde sebze, meyve satış yeri ile köylü pazarı zemin ve çatı değişi yapıldığını belirterek bu süreçte sabır gösteren esnaflara teşekkür eden Uysal, şu sözlerle konuştu:
“Suyunuzu verdik, tuvalet paralıydı, eskisini yıktık,  yeniden bay- bayan tuvaleti yapıp ücretsiz hale getirdik. Dükkânlar içinde namaz kılınıyordu, bay-bayan mescidinizi yaptık. Bebek bakım odası yaptık. Bu kadar işi yapan diğerlerini de yapar. Zorunu yapan, kolayını da yapar. Anlattığınız sorunlar bizim derdimiz. Sizin sorunuz bizim sorunumuz. Biz sizin sorunlarınızla dertleniyoruz.
Göreve geldiğimiz zaman mahkemeyi kaybettiniz mi? Bir yere gidebilir miydiniz? Bu esnafı Sarıkorkmaz’a mı koysaydık? Git AVM’de 4. katı kirala mı dilecektik. 5 bin liralara 10 bin liraları mı mahkum etseydik.
Hani şu çokbilmiş insanlar var. Herkes mimar, herkes inşaat mühendisi. Buranın zemini yağlı kaya. Ne diyorlar ben olsam altını katlı otopark yapardım.
Kapalı Pazaryerini yıkarsan kamu zararı çıkar. Yıksak oradaki esnaf günde 1 lira kazanabilir mi? Etrafında ki binalar sarsıntılarla göçerse bunun hesabını kim verecek? 685 yıllık Çınar ağaçlarına ne zararı verebileceğimizi bilen var mı? Bu alandaki kazı, hafriyat buradaki ve tüm ilçe esnafının işini, huzurunu bozmaz mı? Burası Ereğli’nin kolu değil kalbi. Kazı yapıldı, kaç senede biterdi. En büyük mücadelem sizi burada tutmaktı, aksi durumda çok şey kaybederdiniz, bizim niyetimiz Pazaryerini yaşatmak.”
Başkan Uysal kahvaltı sonrası da pazaryerindeki incelemelerini sürdürürken, esnafı ile çay sohbeti yaptı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın