Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ALİ KAYA, ÜRETİM HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

ALİ KAYA, ÜRETİM HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Ali Kaya:
*Bu kentin 2006’dan buyana sürekli küçüldüğünün farkındayız. Bu kayıp sosyokültürel, ekonomik ve sosyolojik anlamdadır. Göç kaybı, iş kaybı, akıl kaybıdır.
*Kentimizin tarımsal alanında ki üretim kapasitesini arttırmak anlamında tüm projelere destek olacağımızı; tohum, bilirkişi desteği, veteriner ve ziraat mühendisliği desteği vereceğimizin sözünü veriyoruz.
*Karadeniz Ereğli üretmek zorundadır. Tek sorunumuz üretememe sorunudur.
*20 sene hizmet eden belediye başkanını takdir ediyoruz zaten. Ben belediye başkanı olursam kendisini uygun göreceği şekilde takip etmek, ona saygı duymak ve fikirlerinden de faydalanmak isterim. Lakin artık vakti dolmuştur, şimdi değişim zamanıdır.
*Geçen 5 yıllık dönem içinde AK Parti belediyeciliğinin Karadeniz Ereğli’ye kattıklarını gördük. Biz sizden değişim bekliyoruz.


 

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret eden İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ali Kaya, “Karadeniz Ereğli’yi sizlerle beraber yöneteceğimizi, yönetirken de sizin fikrinizi almadan hiçbir adım atmayacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.
Mahalli İdari Seçimlere ‘oy işi gönül işidir, tapusuzdur’ diyerek hazırlanan Kaya, kurmayları ile birlikte ETSO ziyaret eden Kaya, iş dünyasından destek istediğini bildirdi.
KELEŞ: BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ
Ziyarette konuşan ETSO Başkanı Arslan Keleş, Kaya’nın adaylığı konusunda mutlu olduklarına belirterek, şunları söyledi:
“Birlikte yürüdüğümüz ve yaklaşık bir yılı aşkın çalışma içinde olduğumuz Sayın Ali Kaya’nın İYİ Parti’den Belediye Başkanı Adayı olması, bizi çok mutlu etti. Kendisine, çıkmış olduğu yolda ekip arkadaşları ile birlikte başarılar diliyorum.
Gördüğüm kadarı ile yeni, dinamik ve toplumun her kesimine hitap edebilecek bir yapıyı oluşturmuşsunuz. Umarım şehrimiz için hayırlı olur. Ekibi içinde (meclis üyesi adayları) birbirinden değerli ve aynı zamanda değer verdiğim arkadaşlar var. BU enerji ile inşallah hak ettiğiniz noktaya geleceksiniz diye düşünüyorum.”
Belediye Başkan Adayı Kaya ise Ereğli’de bağlı olduğu tek kulübün ETSO olduğunu belirterek, “Karadeniz Ereğli’deki tüm sosyal dokulara, bütün kılanlara dokunmak sureti ile yüreğimiz ve aklımızdakini anlatmak; Karadeniz Ereğli’yi sizlerle beraber yöneteceğimiz, yönetirken de sizin fikrinizi almadan hiçbir adım atmayacağımızın sözünü veriyoruz” diye konuştu.

GÖÇ KAYBI, İŞ KAYBI, AKIL KAYBI
Tarım, sanayi ve üretim alanındaki kesimlere mesajlarını aktaran Kaya, şu sözlerle konuştu:
“Bu kentin 2006’dan buyana sürekli küçüldüğünün farkındayız. Bu kayıp sosyokültürel, ekonomik ve sosyolojik anlamdadır. Göç kaybı, iş kaybı, akıl kaybıdır. Eğer biz belediye başkanı olursak, kente yapılacak tüm yatırımları destekleyeceğiz. Yatırımcının yanında olacağımızın sözünü veriyorum. Tüccarımızı destekleyeceğimizin sözünü veriyorum. Ortak akıl ile bu kendi yöneteceğimizin sözünü veriyorum.
Ereğli Belediyesi bütçesinden arttırdığımız tasarruflar ile kendin istihdamına katlı üretmemiz mümkün ise kurulacak kooperatif ve üretim atölyelerinde ‘iz değeri’ anlamında hisseteler satın alarak destekleyeceğimizin sözünü veriyorum. Kentimizin tarımsal alanında ki üretim kapasitesini arttırmak anlamında tüm projelere destek olacağımızı; tohum, bilirkişi desteği, veteriner ve ziraat mühendisliği desteği vereceğimizin sözünü veriyoruz. Ayın zamanda üretilen ürünlerin tanıtımı, paketlenmesi, nakliyesi ve satışı aşamalarında her pozisyondaki üreticiyi, kente değer katan bütün kısımları destekleyeceğimizin sözünü veriyoruz. Karadeniz Ereğli üretmek zorundadır. Tek sorunumuz üretememe sorunudur.

KENTİ İDARE EDENLER EKSİK İŞLER YAPMIŞLAR
Bu tablo, bu kenti son 30 yıldır yönetenlerin karnesidir. Bu kentte, son 20-30 yılda kent merkez nüfusuna ilhak olan Ören, Ömerli, Belen, Hamzafakıhlı, Akpınar, Bölücek gibi 20’nin üzerinde köyü şehrin nüfusunun dışına çıkarırsak Ereğli’nin nüfusu 85 bin civarı eder. Zaten 1990’lı yıllarda bu şehrin nüfusu bu civardaydı. Biz büyümedik. Büyüme ivmemizi engelleyen, bizi bu anlamda başarısızlığa sokan bütün seçilmişlerin hepsini halka şikayet etmek istiyorum. Manisa’nın nüfusu 20 yıl önce 45 bindi, şimdi 450 bin. Akhisar ilçesi 20 bindi şuanda 180 bin. Merzifon 20 yıl önce 17 bindi şimdi 86 bin. Ereğlimiz büyüyememiş ise bu kenti idare edenler eksik işler yapmışlardır.
POSBIYIK İLE İLGİLİ SÖZLERİ…
20 yıl bu kenti yöneten değerli bir büyüğümüz ağabeyimiz, kendisine yapmış olduğu sosyal belediyecilik anlamında kattığı değerleri inkar edersek ayıp etmiş oluruz. Biz bu güzel sahili, Bozhane mevkisindeki yapılan hizmetleri ve çevre düzenlemelerini kabul ediyoruz. 20 sene hizmet eden belediye başkanını takdir ediyoruz zaten. Ben belediye başkanı olursam kendisini uygun göreceği şekilde takip etmek, ona saygı duymak ve fikirlerinden de faydalanmak isterim. Lakin artık vakti dolmuştur, şimdi değişim zamanıdır.

AK PARTİLİ BELEDİYE…
AK Parti’ye gelince ise 17 yıllık AK Parti hükümetleri bu kente vereceğini verdi. Ogünlerden bugüne ciddi kamu yatırımı olarak Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’dir. 5 yıllık AK Parti Belediyeciliğinin görmüş olduğu budur.
Alaplı’da Sayın Nuri Tekin Cumhuriyet Halk Partilidir. Gülüç’te ise Gökhan Bey yine CHP’li bir belediye başkanı iken Karadeniz Ereğli Belediyesi’nden daha başarılı belediyecilik sergilediler. Demek ki bunun iktidarla alakası yok.  
Belediyelerin milli bütçe olan Hazine’den aldığı yardımların esas kıssası nüfustur. Bir belediyenin iktidar veya muhalefet olması, o belediyeye gelecek olan milli bütçeden gelecek payı doğrusal etkilemez.
DESTEĞİNİ, DUASINI İSTİYORUZ
Geçen 5 yıllık dönem içinde AK Parti belediyeciliğinin Karadeniz Ereğli’ye kattıklarını gördük. Biz sizden değişim bekliyoruz. Sizden, yeni biri ekibin bu kendi yönetmesi ve bu kente değer katması noktasında iş camiasının da desteğini, duasını istiyoruz. Bizi, kendinizden birisi gibi görmenizi istiyoruz. Bizi kabul etmenizi istiyoruz.”

BELEDİYEDEN İŞÇİ ÇIKARTACAK MI?
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ali Kaya, sözlerinin sonunda, kamuoyunda son günlerde dillendirilen “yönetim değişirse belediyeden işçiler çıkartılacak” söylemleri üzerine ise şu ifadeleri kullandı:
“Biz eğer seçilirsek Karadeniz Ereğli Belediyesi’nde şuanda istihdam edilen hiçbir personelin gerek konumu, gerek maaşı, gerek se yaptığı iş anlamında hiçbirine en ufak bir zulüm, en ufak bir ötekileştirme ya da mobbing uygulamayacağımın sözünü veriyorum. Bize güvenin.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın