Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AKP ve CHP, SAHADA KARŞILAŞINCA

AKP ve CHP, SAHADA KARŞILAŞINCA

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


HABER/ŞAFAK NEGÜZEL

Karadeniz Ereğli’deki iktidarın başı Fatih Çakır, “bizim listemiz, kendini düşünenlerden değil şehrini düşünen insanlardan oluşacak”, muhalefetteki isimse, “Ereğli’yi ‘Şampiyonlar Ligi’ gibi düşünebiliriz” dedi.
31 Mart Mahalli İdari Seçimleri öncesi saha ve kulis çalışmaları yürüten AK Partili gurup ile CHP ilçe yönetimi, sahada karşılaştı. CHP Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras ile yöneticilerinin bulunduğu bir kafede giderek davet üzerine masalarına oturan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ile partilerinin Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, seçimin dostluk havasında geçeceğinin mesajını verdiler.
Çakır’a “Uysal” soruldu!
Çakır, gazetecilerin sorusu üzerine konuşmasında, CHP’nin adayanın açıklanmasını beklediklerini belirterek, “biz, Ereğli Belediye Başkan Adayını bekliyoruz. Hepimiz Ereğli’ye hizmet etmek istiyoruz, amacımız budur. Milletimiz ne takdir ederse o olacaktır. Mevlam ne nasip ederse o olacaktır” dedi.
AK Parti’ten istifa ederek Büyük Birlik Partisine geçen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile ilgili düşünceleri sorulan Çakır, şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Hüseyin Uysal’ın BBP’ye geçişi ile ilgili bir değerlendirme yapmamıştım, size yapıyorum. Önceden beri süreç belli idi. Erol Şahin SKM başkanı bende ilçe başkanı olarak gece-gündüz çalışarak 30 Mart’ta seçimi almıştık. Bugün ise insanlar başarıları kendilerine mal eder. 31 Mart akşamında, milletimizin ne diyecekse o zaman daha iyi yorum yapmış olacağız. Biz yolumuza bakacağız. Bu davada trenden inenler-binenler sürekli olarak değişecektir. Değişenler ise kendi hesaplarını kendileri yapacaklar. Bizde milletvekili aday adayı olduk ama aday olamadığımız zamanlar oldu. Dava adamı ile hancı ile yolcuların belli olduğu bir dönem yaşıyoruz. Bu durumu ise milletimizin takdirine bırakıyoruz. Görelim bakalım ne olacak.”
Meclis üyesi olmak isteyenler!!!
Çakır, başvuran meclis üyesi sayısı hakkında sorulan soru üzerine ise şu yanıtı verdi:
“Geçen seçim ile kıyasladığımızda en az 4 katı kadar fazla meclis üyesi talebi var. İşimiz kolay değil, 19 Şubat’ta listeyi teslim edeceğiz. Listeye girmek için çok ciddi bir yarış var. Değerlendireceğiz ve herkesin temsil edildiği bir liste yapmaya çalışıyoruz. Hiçbir ön yargımız yok. Ereğli’yi kucaklayabilen bir liste olacak. Bizim listemiz, kendini düşünenlerden değil şehrini düşünen insanlardan oluşacak.”
Aras: Ereğli’yi ‘Şampiyonlar Ligi’ gibi
CHP’de görevi vekaleten yürüten İlçe Başkanı Sevdekar Aras ise ne olursa olsun seçimden sonra kazananın Ereğli olacağını ifade ederek, şunları söyledi:
“Ereğli’de çok renkli bir seçim geçecek. Ereğli’yi ‘Şampiyonlar Ligi’ gibi düşünebiliriz. İlk defa böyle bir seçimle karşılaşılıyor. Seçim; sağlıkla, kaza ve belasız bir şekilde geçsin. Kazanan Ereğli olacaktır. Amacımız Ereğli’ye hizmet etmektir. Bizim adayımız bu akşam belli olur. Pazartesi gününden itibaren inşallah sahalarda olacağız.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın