Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK PARTİ’NİN ADAYI, EREĞLİ FM’E KONUŞTU

AK PARTİ’NİN ADAYI, EREĞLİ FM’E KONUŞTU

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, AK Parti Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, ilçede kurulu Ereğli demir ve çelik Fabrikaları’ndaki taşeron çalışanlarının “peyderpey” kadroya geçişlerinin sağlanması için çaba göstereceğini bildirdi.
Şahin, 91.7 frekansından yayın yapan Ereğli FM’de, canlı yayınlanan “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programında yaptığı açıklamada, geçmişte belediye başkanlığı yapanların işçi çıkardığını, Erdemir işçilerinin belediye önünde yürümesine kimin sebep olduğunu ilçe halkının bildiğini söyledi. Kendisinin ise ‘işçi dostu’ olduğunu savunan Şahin, taşeron işçilere yönelik şöyle dedi:
“Geçmişte belediye başkanı olduğunda Ereğli Belediyesinden işçi çıkartanları, tüm işçiler ve Ereğli halkımız biliyor. Erdemir işçisini sokaklarda yürütenlerin de kim olduğunu biliyor. Dolayısıyla biz işçi dostuyuz, işçilerle birlikte olacağız.
Benim de içinde bulunduğum AK Parti yönetiminde, 2002’de Erdemir’de kadroya geçmeyi bekleyen 1700 taşeron işçisi vardı. O dönemdeki parti yönetim kurulumuzla yaptığımız araştırmada, bu arkadaşlarımızın tamamının Ereğli çocuğu olduğunu tespit ettik. 1700’e yakın arkadaşımızın derhal kadroya geçirilmesi amacıyla Erdemir yönetimi ile yaptığımız görüşme sonucu da tamamının kadroya geçişlerini sağladık. 2008’de de benzer çalışma yaptık. Dolayısıyla, bu arkadaşlarımızın kadroya geçişlerinden, hala kadroya geçmek üzere bekleyen, 50-70 arası işçi arkadaşımızın kaldığını biliyorum. Bu arkadaşlarımız ile ilgili, geçtiğimiz hafta ilçemize gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile bir görüşmem oldu. Sayın bakanımıza sıkıntıyı bahsetmem üzerine Ankara’ya dönüşünde konu ile ilgileneceğini söyledi. Şimdi bunun takibini yapacağız.

PEYDERPEY KADROYA GEÇMELİLER
Ayrıca şu anda Erdemir’de çalışan çok sayıda taşeron işçisi de var. Bu taşeron işçilerimizin ‘peyderpey’ Erdemir kadrolarına geçirilmesiyle ilgili mücadelede, onlarla birlikte olacağım, bu mücadeleyi ben de vereceğim, talepleri gündeme getireceğim. Çünkü bu arkadaşlarımızın da geleceklerini görmesi lazım. Ev, yuva kuracak, işi sıkıntılı, problemli, geleceğe güvenle bakmakta tereddütleri var. Bu arkadaşlarımızın tamamının birden kadroya alınmaları Erdemir için külfet oluşturabilir. O zaman da sıraya konularak, maaşını da peyderpey artırarak alınabilir. Bu sayede insanlar hiç olmazsa geleceğini görsün. Taşeron işçilerimizin mutlu olmalarını, yüzlerinin gülmesini istiyorum. Bunlarla ilgili bütün mücadelelerde işin içinde olacağım. Söz konusu olayı ilgili Bakanlarımızla paylaşmayı sürdüreceğim. Erdemir yönetiminden de bu konuda anlayış ve destek bekleyeceğim. İyi niyetli çağrılarımızla bu mücadelenin içinde olacağız ve gündemden düşürmeyeceğiz. Bundan önce bu konuda destek vermişiz ve başarmışız, bundan sonra da başaracağız. Erol Şahin olarak bu konu ile ilgileneceğimi taahhüt ediyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
kızgın2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın