Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK Parti Kongresi Gerçekleştirildi

AK Parti Kongresi Gerçekleştirildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi AK Parti Ereğli İlçe Kongresi’ne katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,


Gülüç beldedeki Büyük Ereğli Anadolu Otelde gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını Ali Kemal Karaca, Divan Başkan Yardımcısı İsmail Yılmaz, Katip Üyeler Turgay Aydın, Züleyha Yazıcı Arman ve Melike Mutlu’nun yaptı. Kongre saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.
Bakan Faruk Özlü, kongrede yaptığı konuşmada, Türkiye’de devam eden bilim, sanayi ve teknoloji yatırımları ile ülkemizin hedefleri hakkında bilgiler verdi. Eğitim, sağlık, ekonomi, ulaştırma ve sanayi gibi bütün alanlarda vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirten Bakan Özlü, şöyle dedi:
Mega endüstri bölgeleri!
“2023 hedeflerimizdeki en önemli halkalardan biri bilimdir, teknolojidir, sanayidir. Bizler Türkiye’nin sanayi ile birlikte daha da büyüyeceğine inanıyoruz. Bizler hükümet ve bakanlık olarak üç temel hedef üzerine yoğunlaşmış bulunuyoruz. Birincisi bilim merkezi Türkiye hedefi, ikincisi teknoloji üssü Türkiye, üçüncüsü ileri sanayi ülkesi üssü Türkiye olacaktır. Türk sanayisinin en önemli halkalarından b iri de inşallah Zonguldak’a kısmet olacaktır. Türkiye’deki beş büyük endüstri bölgesinden biri de Batı Karadeniz bölgesinde bulunuyor. Bu endüstri bölgeleri mega endüstri bölgeleri olacak. Bunlardan birisi Batı Karadeniz’de, birisi Doğu Karadeniz, birisi Güney Marmara, birisi Kuzey Ege’de ve diğeri de Doğu Akdeniz’de olacak. Batı Karadeniz’de bir projemiz var Filyos projesi. Tüm batı Karadeniz’in ve Zonguldak’ın çehresini değiştirecek. Doğu’da Trabzon, Batı’da da Zonguldak kıyı kanunundan muaf olan iki bölge oldu. İnşallah Batı Karadeniz, Zonguldak ve Ereğli’de bir mega endüstri bölgesi kuracağız. Filyos Endüstri Bölgesi’nin yaklaşık 40-50 milyar dolarlık bir cirosu olacak, 2 milyar dolara yakın yatırım yapılacak ve 12 bin kişiye istihdam sağlayacak. En büyük liman projelerinden biri endüstri bölgesinin yakınında devam ediyor. Burası 607 hektarlık karma endüstri bölgesi olması nedeniyle her sektörden yatırımcı çekiyor. Bahsettiğimiz endüstri bölgeleri en az GAP kadar büyük ve önemli projelerdir. Çevremiz ateş çemberine dönmüş olsa da, yurt içi ve yurt dışında terörle mücadelemiz devam etse de bunlar bizi büyüme hedefinden asla geri döndüremeyecektir.
Rakamlar verdi!
Bunların en son örneği birkaç gün önce açıklanan büyüme rakamlarıdır. Türkiye hem birinci hem de ikinci çeyrekte yüzde 5 büyüme gerçekleştirmiş. Bunda geçen sene 8 Kasım’da aldığımız tedbirlerin büyük payı vardır. KGF’den yaklaşık 290 milyar lira bir kaynağı piyasaya sürdük. Yine KOSGEB’ten 6,7 milyar lira bir kaynağı 274 bin kobiye sunduk. Bu büyüme karşısında dünyanın o meşhur kuruluşları şaşkına dönmüşlerdir. Ama biz yine dünyayı şaşırtmaya devam edeceğiz. Hazır teknolojiyi kullanan değil teknolojiyi kullanan bir ülke olmalıyız. Bilimde, teknoloji de ve sanayide çağın gerisine düşmeyeceğiz. Birinci sanayi devrimini 100 yıl geriden takip ettik. Keza ikinciyi de öyle. Bu gün 4. sanayi devriminin eşiğindeyiz.”
Vekil ve Belediye Başkanı da…
Kongrede konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, sözlerinde, ülke ve yerel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular. İki siyaside, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini hatırlatarak ’birlik’ mesajları verdiler.
Tek liste ile gidilen kongrenin adayı mevcut başkan Fatih Çakır ise yola devam edeceklerini ifade ederek, "eksikliği olabilir, üçüncü dönem için karşınızdayız. Genel Merkezimizin onayı ile Ereğli’de ustalık dönemi için sizlerin karşısındayız" dedi.
Yönetim kurulu, şu isimlerden oluştu
Özlem Köse, Hüseyin Engin, Adnan Yazıcı, Mehmet Keleş, Hasan Aksoy, Mustafa Kumaş, Celal Yıldız, Sakin Arslan, Hüseyin Zafer Durmaz, Gamze Karanfil Azman, Onur Şahin, Halil Kırtay, Mehmet Ertürk, Yeliz Görgün, Raif Akyar, Cengiz Türk, Sebahattin Doğdu, Tahsin Berber, Tasin Tanyıldız, Tekin Alabaş, Uğur Sezer, Zafer Şen, Ümmü Seleme Coşkun, Asli Çelik.

*********

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe 5. Olağan Kongresi sonrası Sayın Fatih Çakır’a ve oluşturulan yeni yönetim kuruluna; öncesinde olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilerim.

Halil BOZKUŞ
AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Meclis Üyesi
Ereğli FM Yönetim Kurulu Başkanı

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo