Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ADI YAŞATILACAK

ADI YAŞATILACAK

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, haftasonu STK’larla bir araya geldi. Burada yaptığı açıklamada Candan; “Eğer buraya Üniversite Kampüsü getirebilirsek, adını Hacı İbrahim İzmirlioğlu Kampüsü koymak istiyorum.”, dedi.

Ereğli eski devlet hastanesi arazisinin Üniversiteler Kampus Alanı olması için bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu’na 3 kez dosya verdiğinin altını çizen Vekil Candan; konuyla ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile telefonla görüştüğünü kendisinin de bu konuyu Başbakan’a tekrar hatırlatacağını belirtti.

Modern Hastanenin temelinin atıldığından bu yana Ereğli’ye bir üniversiteler kampus alanı kazandırmak için canla başla çalıştığını belirten Candan; “Bu kent bu projeye sahip çıktı. Bunun için çok mutluyum. Bu konu 2-3 ay içerisinde açığa kavuşacaktır. Burada basın karşısında ilk kez söylüyorum. Eğer buraya Üniversite Kampüsü getirebilirsek, adını Hacı İbrahim İzmirlioğlu Kampüsü koymak istiyorum. Bu kentin kendisine bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum”, şeklinde konuştu..  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın