Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Adaylığını açıkladı... Gövde gösteri yaptı!

Adaylığını açıkladı... Gövde gösteri yaptı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, partisinin ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu bildirdi.


Ocakcı, partinin Süleyman Seba Sokak’ta bulunan ilçe örgütünde düzenlediği ’adaylık toplantısında’ yaptığı konuşmada, 9 Aralık Cumartesi günü yapılacak İlçe Kongresi’nde yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Hedefinin, Ereğli Belediye Başkanlığı’na kazanmak olduğunu belirten Ocakcı şu ifadeleri kullandı:
“Biz, seçime giderken de seçim bittikten sonra da hep biriz ve beraberiz. Kimse bunu unutmasın. Buradan sesleniyorum Cumhuriyet Halk Partisi devrimdir, direniştir, kuruluş ve kurtuluştur. Bunu herkes bilsin.
Hedef “Ereğli Belediyesi”
Cumhuriyet Halk Partisi demek, canını hiçe sayıp toprağın altında yatan Kuva-yi Milliye gibi olmaktır. Karşınıza çıktığım ilk günkü heyecan ve geçmişten bugüne vermiş olduğumuz mücadelenin kazanımlarından aldığım cesaret ile daha güçlü bir örgüt için ilçe başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Hepimiz farkındayız ki 2018 ve 2019’da ülke kaderinin oylanacağı seçimler olacak. Ya bu meretlerden silkinip kalkacağız ya da zorlanacağımız anlar yaşayacağız. Bu nerenle, Karadeniz Ereğli’den başlamak üzere elimizi taşın altına koymaya devam etmek istiyoruz. Kardeşlik, birlik, beraberlik duygusundan ayrılmayarak yolumuza devam edeceğiz. 2019’a giderken siyasi beklentiler artık önemli değildir. Hatta bu kritik dönemde anlamı da yoktur. İlk söylenmesi gereken şey Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı’nın ve genel seçimleri CHP’nin kazanmasıdır. Partimizi zedelemek isteyenler amaçlarına ulaşmasına izin vermeyeceğim. Bunu, buradan söylüyorum herkes bilsin.
“Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar”
Belediye başkanlığı ya da milletvekilli için bu yola çıkmıyoruz. Biz, partimizin iki yıl daha başarısı için ilçe yönetimine talibiz. Belediye başkanlığı, milletvekilliği gibi talebimiz yok, olmayacaktır. Bizim yolumuz bellidir. Koltuğa oturmak önemli değildir, belediyeye kazanıp Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını o belediyeye dikmek önemlidir.  Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağının dalgalanması ile başardığımızı anlayacağız.  
Ereğli ilçe başkanlığına bu duygu ve düşünceler ile kongrede adayım. Ekip arkadaşlarımız ile birlikte hedeflerimizi gerçekleştirmek için durmadan çalışacağımıza söz veriyorum. Her bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesine, emek ve gayretlerinden dolayı her bir yönetici arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ’hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar’ sözünden yola çıkarak bu anlayışla çalışarak aday olacağımızı açıklıyoruz.”

                                -Haberin içinden-              

*Ocakcı’ya destek olan partiler, açıklamanın yapılacağı andan saatler öncesinde parti binasına geldiler.
*Ocakcı, yapacağı açıklamalar sırasında, kalabalık nedeniyle zorlandı. Parti binası içine sığmayan partililer, dışarıda beklediler.
*Ocakcı, açıklamaların ardından tebrikleri kabul etti, gazetecilere toplu pozlar verildi.
*Öte yandan, partinin ilçe kongresinin, 9 Aralık Cumartesi günü saat 11.00’da Gülüç Belediye Düğün Salonunda yapılacağı kaydedildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın