Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli, masaya yatırıldı

Ereğli, masaya yatırıldı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, bölge gazetecileri ile gerçekleştirdiği ‘Saha Gezisi’, Elmas67 TV’de masaya yatırıldı.


Haber Hayat Gazetesi Sahibi Gazeteci Doğan Gönüllü’nün hazırlayıp sunduğu Ajanda’nın dün akşamki canlı yayın konukları, Hakimiyet Yayın Grubu Sahibi Fikri Kapan ile Değişim Medya editörü Hüseyin Aksakal oldu.  2 saati aşkın sürede, Başkan Uysal’ın gezisi ile birlikte 3 yılı aşan görev süresini değerlendiren gazetecilerin ortak görüşü ise gerçekleştirilen saha gezisinin “maksat hasıl olmuştur” sözleri ile Uysal açısından olumlu sonuçlandığı oldu.
Programa, önceden alınan röportajlar ile Uysal, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık, Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Başkanı Osman Sav’ın da görüşleri yansıdı. Belediye tarafından da kitapçık haline getirilen ve basın mensuplarına dağıtılan 22 kalem hizmet ve yatırımlar tek tek ele alındı.
Gönüllü’nün, meslektaşları Kapan ile Aksakal’a yönelttiği soruların yanı sıra kendisinin de görüşlerini aktardığı program süresince Uysal’ın yaptıkları, yapamadıkları konuşuldu, olması gerekenler yönünde de eleştirilerde bulunuldu.

KAPAN; TABLO HEYECANLANDIRDI
Gazeteci Kapan, Belediye’nin Belen sanayi Sitesi yanında 14 bin metrekare alana konuşlandırdığı ’Belediye Şantiyesi’nde kahvaltı ile başlayan ’Saha Gezisi’nin, daha ilk noktada Başkan Uysal’ı heyecanlandırdığını ifade etti.
Uysal’ın uzun süredir basın karşısına çıkmadığını, toplantıya ise Zonguldak bölgesinden kalabalık basın mensubunun katılmasının heyecanı ve isteğini daha da arttırdığını gözlemlediğini belirten Kapan, bazı küçük eksiklerle birlikte ’maksat hasıl olmuştur’ görüşünü paylaştığını söyledi.
Kapan, Belediyenin aslında azımsanmayacak çalışmalar yaptığını ancak, bunları yeterince duyuramadığını tekrarladığı konuşmasında, terminalin doğru yerde ancak alan olarak yetersiz olduğunu da Başkan Uysal’a sorduğunu hatırlattı.
İlçedeki trafik olumsuzluğuna da değinen Kapan, sorunun sadece yapılan ya da yapılmayan çalışmalardan kaynaklanmadığını, sürücülerin ’umursamaz’ tavırlarının işi daha da zorlaştırdığını örneklerle anlattı.
Kapan, bu konuda da eğitimin son derece önemli olduğunu vurguladığı sözlerinde “bu anlayış değişmedikçe, yapılması planlanan Kent Meydanı altındaki 700 araçlık park dahi yeterli olmayacaktır” dedi. En çok önemsediği çalışmanın ise Gülüç Köprüsü’nden kente girişte yer alan Potbaşı mevkisindeki eski Belediye Şantiyesi’nin kaldırılması olarak gördüğünü anlatan Kapan, “böylece şehrin girişi açılmıştır. Başkan Uysal’ın önemsediği projelerden ilçeyi ’Kongre Merkezi’ haline getirmekti. Buradaki alana da ’Kongre Merkezi Binası’ yapmayı istiyordu. Ancak, geniş kapsamlı bir oyun parkı yapıldı. Bu da o bölgede önemli ihtiyaçtı” şeklinde konuştu.

AKSAKAL: GENELİ GÜZEL, BAZI TUTARSIZLIKLAR VAR
Gazeteci Aksakal, saha gezisinin olumlu ve güzel yanlarının ağırlıklı olduğunu dile getirdiği konuşmasında, Başkan Uysal’n bazı çalışmalarla ilgili açıkladığı rakamlara ve tarihler arasında ise zaman zaman tutarsızlıklar bulunduğunu söyledi.
Vatandaş olarak, Belediye Başkanının geleceğe dair umut vermesini beklediğini dile getiren Aksakal, sahib bandındaki spor parkındaki bazı etkinliklerin ücretli olmasını eleştirdi, Kemer mevkisindeki eski çöplük alanının rehabilitasyonu ile ilgili detay bilgilerin gerektiğini, ilçe merkezindeki trafik sorununun giderilmesine yönelik çalışma yapılması ve kurulan yeni tesis ile ’memba kalitesinde içilebilir su’yun bir an önce verilmesini bekledikleri istedi. Aksakal en iyi çalışmalardan birinin de Sakindere’deki dere ıslah çalışması olduğunu kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın