Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ZONGULDAK’TA ADALET ÇADIRI KURULACAK

ZONGULDAK’TA ADALET ÇADIRI KURULACAK

ZONGULDAK

CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun hakkında tutuklama kararının ardından başlatılan yürüyüş sonrası, Zonguldak’ta da yürüyüş yaparak adalet çadırı kuracaklarını bildirdi.
Altun, partisinin Zonguldak İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe destek vereceklerini açıkladı.
Zonguldak’ta kuracakları adalet çadırında dönüşümlü nöbet tutacaklarını Anlatan Altun, şöyle dedi:
HERKESE EŞİT HUKUK
"Gazeteci ve milletvekili olan Enis Berberoğlu dün ispat edilemeyen bir suçtan dolayı önce müebbet sonra 25 sene mahkum edildi. Tabi bu ülkede son 10 yılda çok değişik gelişmeler var bunlarda Kumpas, Balyoz, Ergenekon, Oda TV gibi bakıldığında dış güçler ve iş güçler vasıtası ile kumpaslar kurularak yıllarca hapiste yatan ve aradan 5-6 yıl geçince pardon denilen bir ortamdayız. Bunları yıllarca hapiste yatıranlar ya yurt dışına kaçırılıyor ya da sonra bunlar hapse atılıyor.
Son olarak bir senaryo daha oynanıyor buna göre laik parlamenter demokratik sistemin savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin üstüne iniyor. Bu anlamda da bir milletvekilimiz hapse atılıyor. Biz Cumhuriyet halk partisi olarak anayasa ile idare edilen bir ülkede Anayasa çerçevesinde hazırlanan kanunların herkese eşit işlemesini, kimsenin suç işleme yetkisi olmadığını savunan bir partiyiz.
İlçe başkanı arkadaşlarımla bir araya geldik, cumartesi günü Genel Başkanımızın bulunduğu yeri ilçe başkanlarımız ile ziyaret edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de Yeniçağ ya da Düzce’ye geldiğinde de zaten bunun takvimi belli bütün Zonguldak, Bartın, Karabük birleşip geniş kapsamlı bir program yaptık. Genel Başkanımızı orada karşılayıp destek vereceğiz. Bundan sonraki süreçte Zonguldak’ta yürüyüş yapıp adalet çadırı diye bir çadır kurmayı düşünüyoruz bu çadırda gençlik örgütlerimiz ve biz dönüşümlü nöbet tutacağız."

Toplantıya CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı’da katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın