Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Zonguldak’ın neden bekletildiğini sordu!

Zonguldak’ın neden bekletildiğini sordu!

Demirtaş: “Bu havalimanının iç ve dış hatlara açılması ilk başta Zonguldak’ın, sonrasında da Batı Karadeniz’in ekonomik ve sosyal kalkınmasını sağlayacak, turizm açısından da var olan potansiyelin ortaya çıkmasına katkı sunacaktır. Bu nedenle bir kez daha seferlerin bir an önce başlatılması için çağrıda bulunuyorum.”


CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Çaycuma Havalimanı’nın iç ve dış hatlara seferlerine hiç beklenilmeden başlanması gerektiğini bildirdi.
Demirtaş, yazılı açıklamasında, Zonguldak yanısıra Çaycuma Havaalanı ile ilgili sorunları, TBMM gündemine taşıdığını hatırlattı. Ulaştırma Bakanlığı ve Türk Hava Yollarına da başvuruda buluğunu anımsatan Demirtaş, Çaycuma Havaalanı’na 700 bin Euro değerindeki ILS cihazının takılmasını ’olumlu adım’ olarak gördüğünü belirten Demirtaş, şunları kaydetti:

“Çağrıda bulunuyorum”
Çaycuma Havalimanı, yurt içi ve yurt dışı uçuşlar açısından Batı Karadeniz’in tek havalimanıdır. Zonguldak’ın kalkınması ve ilerlemesi için desteklenmesi ve eksikliklerinin giderilmesi gerekmektedir. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı’na soru önergesi verdim, ayrıca telefonda görüşerek konunun Zonguldak açısından önemi anlattım. Konunun TBMM’de araştırılması için meclis araştırma önergesi verdim. Ayrıca Zonguldak Havalimanı’ndan iç ve dış hat uçuşları başlatılması için THY Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı’na, durumu özetleyen ve taleplerimizi ileten birer mektup gönderdim. Bütün bu çalışmaların sonucu olarak havalimanındaki eksikliklerin giderilmesi için geç de olsa olumlu adımlar atılmaya başlandı. Ancak bu noktada bazı soruları da Zonguldak’ın yararı için sormak gerekiyor. 700 bin Euro değerinde olduğunun Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin tarafından açıklandığı basına yansıyan ILS cihazının maliyeti, bu kadar cüzi bir miktar ise 700 bin Euro bulunamadığı için mi bu cihaz bu güne kadar takılamadı ve iç ve dış hat seferleri başlatılmadı? Eğer bu parayı bulmak zor değilse, Zonguldak’a iç ve dış hat seferleri başlatmamak için mi bu para bulunmadı? Zonguldak neden yıllardır bekletildi?
Bu havalimanının iç ve dış hatlara açılması ilk başta Zonguldak’ın, sonrasında da Batı Karadeniz’in ekonomik ve sosyal kalkınmasını sağlayacak, turizm açısından da var olan potansiyelin ortaya çıkmasına katkı sunacaktır. Bu nedenle bir kez daha seferlerin bir an önce başlatılması için çağrıda bulunuyorum."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Fidan Yılmaz

15 Aralık 2017 - 11:54

Inşaallah

Yorum Yazın