Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YANIT GECİKMEDİ: AMERİKAN SOSLU ARANIYORSA...

YANIT GECİKMEDİ: AMERİKAN SOSLU ARANIYORSA...

İYİ Parti Karadeniz Ereğli Başkanı Asım Tazegül, 23. Dönem CHP Parti Meclisi Üyesi Buket Müftüoğlu’nun basına yansıyan açıklamasını kınadığını bildirdi.


Tazegül, yazılı açıklamasında, Müftüoğlu’nun Hakimiyet Gazetesi ziyaretinde yaptığı açıklamalarda yer verdiği “biz Mustafa Kemal’in Altı Oku ve Kemalizmini doğru yaşatamazsak karşımıza, en altı Atatürk’ün çok karşı çıktığı ’Turancı’, ortası ’Atatürkçü’, üstü ’Washington soslu’ bir parti çıkar” söylemlerine sert tepki gösterdi. Müftüoğlu’nun partilerini hedef alan sözlerini ’hakarete varan absürt’ açıklama olarak değerlendiren Tazegül şunları kaydetti:

Absürt Açıklama
“Partimizle ilgili ’Altı Turancı, ortası Atatürkçü, üstü Amerikan Soslu parti’ diye hakaretlere varan absürt açıklamalarda bulunmuştur. Saygıdeğer Ereğlililer, partimiz Sayın Meral Akşener’in genel başkanlığında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. İYİ Parti milletimizden olağanüstü ilgi ve alaka görmektedir. İktidara alternatif olarak halkımız tarafından kabul görmektedir. Bu durum, ülkemizi ve halkımızı sevenlerce alkışlanmaktadır.  Kongre süreçlerimiz devam etmekteyken bu uygunsuz ve alakasız açıklamayı kınıyorum.
Açıklamayı yapan Buket Müftüoğlu isimli bayan CHP’liyim diye de sıfat kullanarak sanki CHP de böyle düşünüyormuş gibi bir algı da yaratmak istemektedir. Kullandığı dil sosyal demokrasiye yabancı bir dildir.  CHP’ye paraşütle geldiği açıktır. Bu hanımefendiyi CHP’li olarak görmüyor ve açıklamanın CHP’yi de bağladığını düşünmüyoruz.

Amerikan Soslu Aranıyorsa..!
Bu açıklaması, Ereğli politikasında kendisini gündeme taşımak hezeyanından başka bir şey değildir. Amerikan soslu aranıyorsa açıklamayı yapanın aynaya bakmasını öneririm. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti iktidar adayı bir partidir. Partimiz böyle Ucuz kasaba politikacılarının iç malzeme yapacağı parti değildir.

Kongre Tarihini Verdi
Sloganımız, ’Ereğli İYİ olacak, Zonguldak İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak’ şeklindedir. Bu çerçevede, teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamladık. Üye kayıtlarımız devam etmektedir. Partimize üye olmak isteyen halkımızı Meydanbaşı Caddesi Keleşler İş Merkezi Kat 5’te bulunan İYİ Parti İlçe Teşkilat binamıza bekliyoruz.
İYİ Parti 1. Olağan Kongremiz, 18 Şubat 2018 Pazar Günü, 13.00’te Keleşler Park Otel’de gerçekleştirilecektir.  Tüm Ereğli Halkını kongremize davet ediyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın