Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

VE EKŞİ KONUŞUR!!!

VE EKŞİ KONUŞUR!!!

Son Dakika


Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne talip AK Partili Erol Şahin’in “çalmadan, çırpmadan, rüşvet almadan ve aldırmadan yöneteceğiz” sözlerini eleştiren Belediye Meclis Üyesi Meclis Üyesi Fevzi Ekşi, partinin ilçe Başkanı Fatih Çakır’ın da ‘siyasi ikbal’ peşinde olduğunu iddia etti.
12 Eylül öncesi Adalet Parti ile siyaseti tanıyan, ardından ANAP’ta siyaset yapan, sonra CHP saflarına katılarak meclis üyesi olan, bir ara üyeliğini bağımsız sürdürdükten sonra ilk seçimde AK Parti’ye geçip halen Karadeniz Ereğli Belediye Meclis Üyesi görevini yürüten Fevzi Ekşi, çok konuşulacak ifadeler kullandı.
Sözlerini yazılı açıklama ile kamuoyuna aktaran Ekşi, “aynen” şunları kaydetti:       
HEPİMİZİ AYNI KEFEYE KOYAN ZİHNİYETİ KINIYORUM
Bu basın açıklamasını yapma sebebim kamuoyu ve parti yetkililerinin gerek basın gerek ikili görüşmelerdeki belediye meclis üyeleri ile ilgili beyanlarına istianedendir.
28 Ekim 2013 tarihinde belediye meclis üyelik başvurusunu yaparak AK PARTİ’ye katıldım. Seçimi kazandıktan sonra mazbataları almadan polis evinde bir kahvaltı düzenlendi. İlçe başkanının olmadığı kahvaltı sonrası komisyonlar belirlendi ve İLK DÜĞME yanlış iliklendi. Vekilin aldığımız kararlara karşı çıkanların kapısına 24 saat maliyeyi dikerim demesi fitili ateşlemiştir. Onun akabinde akşam partide yapılan gurup toplantısında kahvaltıya davet edilmeyen ilçe başkanı yanlış iliklenen düğmeyi düzeltme yerine SİYASİ İKBALİ uğruna bir üst düğmeye geçmiştir.
VEKİL VE İLÇE BAŞKANININ İKBAL KAVGASI
Mevcut vekil ve ilçe başkanının siyasi ikbal kavgasının içine belediye başkanımız ve meclis üyeleri dahil edilerek siyasi ikballerine yerel yönetimler üzerinden yapma yoluna gitmişlerdir. Bu kötü gidişi gördüğümden ilerde daha kötü bir durum meydana gelmemesi için partinin en yetkili makamlarına bu durumu özetleyen raporu bir üst yazıyla teşkilatlardan sorumlu başkan sn. SÜLEYMAN SOYLU, yardımcısı sn. ALEV DEDEGİL, yerel yönetimler başkanı sn. ABDÜLHAMİT GÜL, koordinatör milletvekili sn. ALİ ERCOŞGUN, il başkanı sn. HAMDİ UÇAR (bizzat giderek elden teslim ettim)ilçe başkanı FATİH ÇAKIR ve belediye başkanımız sn. HÜSEYİN UYSAL a 19.08.2014 de gönderdim. BU ÜST YAZI EKTEDİR. Ben belediye meclis üyesi olarak Sn. MUSTAFA BALOĞLU, sn. EROL KAYA sn. HACI GÜZEL ve sn. MEHMET GELDİ beye sunduğum raporlarıma hiçbir cevap gelmediği gibi hiçbir müdahalede yapılmamıştır.2015’den sonra ne dönemin milletvekilleri nede il başkanımız sn. zeki tosun ve Ereğli ilçe başkanı sn. fatih çakır hiçbir müdahale yapmayarak ilçe başkanlığı döneminde meclis üyeleri arasında ADALETSİZ bir yönetim sergileyerek adeta bu yangına benzin dökmüşlerdir.
EREĞLİ VE ALAPLI ÇIRAK ÇIKMIŞTIR
Bu kavgadan kim karlı çıkmıştır? Buna bakmak lazımdır. Gelinen nokta 3 millet vekilinin Zonguldak’tan çıkması sonucu bu kavgadan Ereğli ve Alaplı çırak çıkmıştır.
SAYIN FATİH ÇAKIR’IN BİTMEYEN TALEPLERİ
Ereğli ilçe başkanı kendi siyasi ikbalini düşünerek elindeki yetkisini kullanmaması her seçimde her yere aday adayı olması görevini hakkıyla yapmasını engellemiştir. Gelinen noktada meclis üyelerini bu işin sorumlusu gösterip ESKİ MECLİS ÜYELERİNDEN hiç kimseyi yazmayacağız diyenler kendilerinin üç dönem çoğu meclis üyelerinin birinci dönemi olduklarını unutmuşlardır.
BU MECLİS KİMİN ESERİ
Bu meclis listesini her yerde ben yazdım diyen ilçe başkanı (kendi deyimleriyle) başarısız bir meclis listesi yapmıştır. Başarısız bir liste yapan bir ilçe başkanına yeniden bir liste yaptırılmaması gerekir. Bütün meclis üyelerini aynı kefeye koyup ben ve benim gibi meclis üyeliğini layıkıyla yapan bazı meclis üyelerini de “ÇALMADAN ÇIRPMADAN RÜŞVET ALMADAN VE ALDIRMADAN” sloganıyla geçmiş dönemi karalama imasında bulunulmuştur. Bu ithamda bulunanların ithamlarını sağda solda dedikodu olarak değil CUMHURİYET SAVCILIĞINA elinde belgeleriyle giderek yapmalıdırlar. Benim nasıl bir meclis üyeliği yaptığımı siyaseti takip edenler bilirler. Hiçbir yanlış işe bilerek onay vermediğim gibi meclis üyesi olarak bütün seçim ve programlara en üst düzeyde katılım sağlayarak katkı sağladım. Ben vicdanen müsterihim. Kaldı ki meclis toplantı kararları parti gurubunda ilçe başkanı başkanlığında alınan kararla gurup defterine işlenir. MECLİS ÜYELERİ bu doğrultuda mecliste oylarını kullanır. Bir suiistimalden söz edenler bunun birinci sorumlusunun ilçe başkanı olduğunu göz ardı etmişlerdir. Mevcut meclis üyelerini meclise yazmayacağız diyenler. Böyle bir talebi olanlarla olmayanları ayırt etmesi gerekirdi. Kaldı ki “BENİM SİZDEN BÖYLE BİR TALEBİM YOKTUR “.
BU MECLİS TARİH YAZMIŞTIR
Bu gün gerek basında gerek her ortamda seçimi kazanmanın yolunun iyi bir meclis üyesi listesinden geçtiğini söyleyenler, algı yapanlar unutmasınlar ki beğenmedikleri, eleştirdikleri bu meclis tarih yazarak seçim kazanmış bir AKPARTİ BELEDİYE MECLİSİDİR. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”                                                                                                                 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın