Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal, Çakır’ı ziyaret etti…

Uysal, Çakır’ı ziyaret etti…

Çakır, Bakan Soylu’dan ne istediğini açıkladı. Büyük Şehir-Bütün Şehir konusu da hatırlatılan Çakır, son gelişmeleri aktardı…


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tek liste ile gerçekleşen AK Parti Karadeniz Ereğli Olağan Kongresi’nde yeniden seçilen Başkan Fatih Çakır’ı ziyaret etti.
Uysal, ziyarette yaptığı konuşmada yeni yönetimi başarılar diledi. 2019 yerel seçimlere dikkat çeken Uysal, “ilçe başkalığına yeniden seçilen ilçe başkanımız Fatih Çakır ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretine geldik. Kendilerini tebrik ediyoruz. Birlik beraberlik içinde 2019 yılında yapılacak çok önemli iki seçimden de başarılı bir şekilde çıkmayı hedefliyoruz. Hedefimiz 2019 yılındaki yerel ve genel seçimler” diye konuştu.
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise belediye ile koordineli çalıştıklarını anlatarak şöyle dedi:
“Zaten gece gündüz beraber çalıştığımız, kendi kadromuzun yönetime yeni seçilen arkadaşların hayırlı olsun ziyaretine gelmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha yakın bir çalışma izleyeceğimizi basın önünde kamuoyuna da deklere etmiş oluyoruz. İnşallah Ereğlimizi hak ettiği yere el birliği ile bizim üstüne düşen ne varsa belediye başkanımızın bu anlamda teşkilat olarak yanındayız. Katkı sunmaya hazırız. Ereğlimiz ve ülkemiz için daha iyi şeyle yapabilme adına hep birlikte el ele omuz omuza çalışacağız.”

Bütün Şehir-Büyük Şehir soruldu!
Ziyarette, gazetecilerin, ülke gündeminin üst sırasında yer bulan “Büyük Şehir” “Bütün Şehir” açıklamalarına ilişkin sorusunu da yanıtlayan Çakır, Ereğli halkının bu konudaki beklentileri doğrultusunda hareket edeceklerini kaydetti.  Çakır, şu sözlerle konuştu:
“Büyükşehir ile alakalı somut netleşmiş bir çalışma söz konusu değil. Zaman zaman kamuoyunda basın aracılığı ile böyle bir konu gündeme geliyor. Genel merkezimiz şuan bununla ilgili çalışmalara devam ediyor. Büyükşehir olanlardaki memnuniyet durumu nedir, olması muhtemel illeri nasıl etkiler diye bir çalışma aşamasında şuan. Netleşmiş bir tablo söz konusu değil. Netleştiği zaman bunu artıları ve eksileri ile beraber kamuoyuyla paylaşırız. Ben kısa vadede öyle bir şey öngörmüyorum. Çünkü 2019 Mart ayına şurada çok az bir zaman kaldı. Böyle bir çalışma olduğunu biliyoruz ama bugün için net bir şey yok. Belki illerin sayısı mı arttırılacak belki büyükşehirlerin sayısı mı arttırılacak hangisinde vatandaşın memnuniyeti daha yüksektir diye bir çalışma var.
Biz Ereğli halkının temsilcileriyiz. Nihayetinde Ereğli halkına Ereğli’nin il olmasını istiyor musunuz diye bir anket yapsanız çıkacak rakam yüksek bir rakamdır. Biz de bunların temsilcisi olarak bu görüşleri yukarı taşımakla mükellefiz. Ama Türkiye’de yönetim şeklini belirleyecek irade büyükşehirlerin sayısını arttırarak mı, illerin sayısını artırarak mı neticeleneceğine dair çalışmalara devam ediyor.”

Bakan’a bekçi talebini iletti!
Çakır’a, davette bir araya geldiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği ’not’ hatırlatıldı. Soylu’ya ilettiği talebin ne olduğu sorulan Çakır, şu ifadeleri kullandı:
“Bireysel konularla ilgili olduğu kadar Ereğlimiz ile ilgili de taleplerimizi ilettik. Bu en son içişleri bakanlığının mahalle bekçileri ile ilgili yapmış olduğu düzenlemenin Ereğli’nin de bir an önce faydalanması noktasında talepte bulunduk. Sayın Bakanımızda önce büyükşehirlere öncelik vermeleri gerektiğini çünkü adli olayların oralarda daha yüksek olduğunu ama ondan sonra illere verilecek sırada ilk sırayı Zonguldak’a inşallah vereceğini bizlere ifade etti.”

Ziyarete, Ereğli Belediyesi’nin bazı Belediye Meclis Üyeleri ve parti kadroları katıldı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın