Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal: “Ben hesaba çekilmeden, hesap verebilen bir kardeşinizim”

Uysal: “Ben hesaba çekilmeden, hesap verebilen bir kardeşinizim”

Uysal: “Ben hesaba çekilmeden, hesap verebilen bir kardeşinizim”


Karadeniz Ereğli’de, pazar günü Kepez Pazarı ve Sosyete Pazarı’nı gezen, Zonguldak Maden Şehit Aileleri Derneği’nce düzenlenen organizasyona katıldıktan sonra Spor Parkı’nda halkla buluşan Belediye Başkanı aynı zamanda BBP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal, “Bizim inancımızda ahret gününde hesaba çekilmek vardır. Ancak ben hesaba çekilmeden hesap verebilen bir kardeşinizim” dedi.
Whatsapp’ta oluşturulan “Hüseyin Uysal İletişim”den yapılan yazılı açıklamaya göre, Uzun Mehmet Mahallesi Abalı Sokak’ta davul, zurna ve meşalelerle ile karşılanan Uysal, burada yaptığı konuşmada, “Belediyeyi 5 yıl önce 35 milyon TL’nin üzerinde borçla devredenler, bugün belediye üzerinden enkaz edebiyatı yapıyor” dedi. Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Buradan söylüyorum bu kadar hizmet yaptım, borçları da ödedim, 2014’de belediyeyi devraldığımda bütçenin yüzde 50’si borçtu. Bugün ki borç bütçenin altı da biri. Bu kadar yalan söylenmez” ifadelerine yer verdi,

Belediye çalışanlarının maaşları üzerinden de algı yaratmaya çalışıldığını ifade eden Uysal, “Göreve geldiğimde belediye çalışanlarının maaşı 2.200 TL olacak diyenler, dünyadan bir haber. 2014 de belediye çalışanı 830 TL maaş alıyordu. Maaş yol, yemek, sosyal yardımlarla 1.150 TL ‘ye geliyordu. Asgari ücret tartışmaları varken işçimizin maaşı 2.100 TL oldu, o dönem hiçbir belediye bu artışı yapmadı. Belediyede bugün en düşük maaş 2.475 TL, yüzdeliklerle birlikte ortalama 2.700 TL. Belediye çalışanı üzerinden siyaset yapmayı bırakın. Ben işçimin hakkını kimseye yedirmem.

Mahallelere kreş açacağım diyorsun, sen bebek emzirme odası açmadın. Pazar yerine mescidi de, bebek emzirme yerini de, çatı ve zemin değişimini de ben yaptım. Pazar yerinde iki bağ marul satan, sattığından kazandığı parayı pazar yerinde tuvalete veriyordu, önce yenisini yaptım, sonra tuvaleti bedava yaptım.”

Uysal, birileri de çıkmış “Zaten bizden değildi” diyor. Ben kimim, ben bu memleketin evladı değimliyim. Kent Meydanı Projesi ile ilgili olarak da, “Orada rantı düşünüyorlar Oynanmak istenen oyunları görüyorum. Bu oyunu bozacağız.” dedi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın