Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TSO ADAYI ÖZKAN: BEN DEĞİL BİZ…

TSO ADAYI ÖZKAN: BEN DEĞİL BİZ…

Karadeniz Ereğli de aylar öncesinde Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Organ Seçimlerine adaylığını açıklayan işadamı Mustafa Özkan, “Özkan seçimlerden çekildi” iddialarını yanıtlayarak, “Mustafa Özkan bir gerekçe ile bu hareketini sonlandırmış ya da başka bir mecraya doğru yol almış olsa bunu siz ve kamuoyu ile açık yüreklik ile paylaşırım” dedi.


Özkan, 32. Mahalle Kafede düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, 2018’in Nisan ayında gerçekleşmesi ön görülen seçimler için ara vermeden çalıştıklarını söyledi. Süreçte, kendileri için ’yarıştan ayrıldılar’ şeklinde duyumlar aldıklarını belirten Özkan, şunları kaydetti:
“Bu yarışı noktalamış diye iddialar atılıyor. Mustafa Özkan nasıl bu yola çıkarken sizle bu hareketini paylaştı ise; eğer Mustafa Özkan bir gerekçe ile bu hareketini sonlandırmış ya da başka bir mecraya doğru yol almış olsa inan bunu sizlerle, kamuoyu ile açık yüreklik ile paylaşırım. Bizim gizli saklı hiçbir işimiz yok. Dolayısıyla çabamız Ereğli’nin menfaatleri noktasında bir çalışma, bir hareketi noktalamayı da sizden gizli saklı yapacak halimiz yok, böyle bir çalışmamız yok. Biz birebir çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürmeye de devam ediyoruz.”

ORTAK SERZENİŞ
Başlangıçta çıktığı yola ’ben’ değil ’biz’ diyerek hareket ettiğini hazırlatan Özkan, şu sözlerle konuştu:
“Bu hareket başlangıcından sonuna kadar devam edecek bir harekettir. Biz burada bir şeye ihtiyaç yolu ile yola çıktık. Bu ihtiyaç sadece bizim gördüğümüz ihtiyaç değil, ortak bir serzeniş olduğu için ortak görünen bir durum olduğu için, ekonominin geriye gittiği, Ereğli’nin olması gerektiği yerde olmadığından kaynaklanan sebeplerden ötürü biz bu yola çıktık. Bu rahmetli Yaşar Tetiker abinin Ereğli’ye katkıları olmadığı gibi bir iddiamız yok, ya da ekip arkadaşlarının, şuan görevde olan arkadaşlarının hiçbir şey yapmıyorlar gibi bir yaklaşımımız söz konusu değil.
Bize göre Ticaret Sanayi Odasının daha işlevsel, daha katkılı olacak şekilde çalışabileceğinin inancındayız. Biz bu konuda tarafız, bu konuda eksiklikler olduğu kanısındayız. Biz, ben ve ekip arkadaşlarım olarak bu eksiklikleri giderebileceğimiz inancındayız. Yarışa katılan bir takım oluşumlar sonuçta olacak bir hadisenin başta garantisini almak koşulu listelerini oluşturmaktadırlar. Bu oluşan listenin Ereğli’ye bir katkısı olamayacağına inanıyoruz.
Altınız çizmek istiyorum; bireysel menfaatler ile değil, genel menfaatlere yönelik bir bakış açısına sahip olunmalı. Oy kullanacak, oyu olmayıp ta yönlendirecek, burada Ereğli’de yaşayan herkesin bana göre Ereğli’ye karşı bir sorumluluğu vardır.”
Toplantıyı çok sayıda gazeteci takip etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın