Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SEÇİMİ KAYBEDEN MUHTARIN YAPTIĞINA BAKIN..!

SEÇİMİ KAYBEDEN MUHTARIN YAPTIĞINA BAKIN..!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ta seçimi kaybeden muhtarın, oyun parkını ve muhtarlık binasını talan ettiği iddia edildi. 
Edinilen bilgiye göre, 31 Mart Yerel Seçimlerinde sonra muhtarlığın el değiştirdiği Alaplı ilçesi Yeni Doğanlar köyünde 20 yıldır muhtarlık yapan Mehmet Akyol, iddialara göre seçimden önce kurduğu oyun parkını, seçimi kaybedince yerinden sökerek getirdiği kamyona yükledi.
Durumu gören köydeki vatandaşlar tepki gösterince söktüğü oyun parkını yerine koydu. Köyde ikamet eden İzzet Çelik, gazetecilere açıklamasında şunları söyledi:
“Muhtar parkı söküyor diye bana haber geldi, hemen geldim ve baktım. Muhtar çoğunluğu arabaya yüklemiş ve keserek almış bende kendisine ‘bunu sökemezsin’ dedim. O da bana mahkeme kararı var dedi. ‘Aynı zamanda kaymakam aradı bende bunu sökmeye geldim’ dedi. Bende ‘bugün resmi tatil, kaymakam bugün arayıp söktürmez, yarın resmi tatil kalktığı zaman Kaymakam beyle görüşüp ona göre sökeriz’ dedim.
‘Yoksa elinde resmi belge varsa sökersin’ dedim. Biraz tartıştık, bende ‘söktürmem’ dedim. Oyun park malzemelerini aşağıya indirdiler. Bu muhtar bizden oy almak için bu parkı kurdu. Ve kaybedince de gelip keserek söktü" dedi. 
Bir başka görgü şahidi Saffet Akın ise "bir hafta önce oy için bu oyun parkını yaptı. Muhtarlığı kaybedince de buraya gelerek, çocukların oyun oynadığı parkları yıkmaya başladı. Burayı keserken bizler buraya geldik. Kendisi arabaya yüklüyordu ve yüklediği oyun parkını tekrar indirdik. Burada ne varsa çocukların oyun malzemesini kesmiş" diye konuştu. 
Köyün diğer mahallesinde ikamet eden Sezai Çetin ise, “eski muhtarımız kazanmasına bir hafta kala bir oyun parkı kuruyor. Kaybettikten sonra bana bu kaymakamın emri diye oyun parkını kesiyor. Bu insanlık suçu değil mi ve elektrik panosunu ben aldım diye sökmüş atmış. Sen almış olabilirsin ama bir yere bağışladığın zaman o demirbaşa geçer ve bir daha alamasın. Biz seni 20 sene başımızda taşıdık" diye konuştu. 
Bir başka köylü ise seçimi kaybeden muhtar Mehmet Akyol'un muhtarlıkta bulunan elektrik panosu ve kömürleri aldığını, bina içinde bulunan malzemelerin bir kısmının yakılarak imha edildiğini iddia etti. 
KAYBEDEN MUHTAR, İDDİALARI YANITLADI
20 yıl Yeni Doğanlar köyünde Muhtarlık yapan Mehmet Akyol ise bu iddialara karşılık şöyle konuştu: 
”Daha önce bu yere BİMER'e şikayet konusu oldu ve bununla ilgili Alaplı Kaymakamlığında ifade verdim. Bu nedenle buraya oyun parkı mahkeme olduğu yere kurmam sıkıntılıydı. Bundan dolayı söktüm ve bu bana devlet tarafından verilmedi. Kendi imkanlarımla aldım." 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın1
kızgın1
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın