Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞAHIN, İLK MİTİNGE KIRMACI DA ÇIKTI

ŞAHIN, İLK MİTİNGE KIRMACI DA ÇIKTI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, “bu bütçeler ile 2 adet fakülteyi 5 yıl içinde yapmak bizim sözümüzdür” dedi.
31 Mart’ta Yurt genelinde gerçekleştirilecek Mahalli İdari Seçimlerinde Karadeniz Ereğli Belediyesi’ni yeniden AK Partili yapmak isteyen Erol Şahin, ilk mitingine çıktı. Kırmacı Mahallesi’nde mitingde kendisini yaklaşık bin kişilik yurttaşın karşıladığı Şahin, atılan havai fişek ve yakılan maytaplar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Soğuk hava koşuluna karşın kendisini bekleyen çoğu kadın seçmen ile adeta kucaklaşan Şahin, her birine teşekkür etti.
ÇAKIR VE HASÇELİK KONUŞTU
Şahin’in konuşması öncesi kalabalığı selamlayan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ vurgusu yaptığı sözlerinde, “çocuklarımızı gurbete göndermemek için Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı, yatırım uzmanı, finansçı Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin Ağabeyimizi aday yaptık. Cumhurbaşkanımız adayımızı size emanet ediyor” dedi.
Partinin 7. sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Kemer Mahalleli Gülsemin Hasçelik ise “çok heyecanlıyım. Bizi yalnız bırakmayacağını, bize destek olacağınızı biliyoruz. İlginize çok teşekkür ediyorum” dedi.
“EREĞLİ BELEDİYESİ’NİN 170 MİLYON LİRA BÜTÇESİ VAR”
Belediye Başkan Adayı Erol Şahin de,  kendisinin ekonomist olduğunu hatırlattığı sözlerinde, “en ekonomistim. Hesap ve kitap insanıyım. Türkiye’de hesap ve kitap işlerini en iyi bilenlerden bin tanesiyim” dedi. Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ereğli’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi de ekonomik sıkıntılardır. İşsizlerimiz var, esnafımızda sıkıntılar var. Sanayici ve tüccarda sıkıntılar var. Belediye olarak işsizimize ve ekonomiye ne katlılar yapılabilir bunların hesabını yapıyoruz. Hükümet yardımları haricinde belediye olarak biz neler yapabiliriz bunların hesabı içindeyiz.
Ereğli’de trafik, otopark sıkıntılarımız var. Yol bakım sıkıntılarımız var. Temizlik, imar problemlerimiz var. Sağlık kuruluşları ile ilgili problemlerimiz var. Sosyal tesis sıkıntılarımız var. Bunların hepsini tamamlamak ve Ereğli’deki tüm hemşerimizin yüzünü güldürmek benim boynumun borcudur. Bunları yapabilmemiz için yeterli bütçemiz vardır. Ereğli Belediyesi’nin 170 milyon lira bütçesi var. Hesabı iyi bilen insan bunların hepsini teker teker yapabilir.”
5 YILDA 5 FAKÜLTE!
“Eğer bu kardeşiniz belediye başkanı olur ise en büyük projelerimizden bir tanesi olan ve bu bölgeyi, bütün gayrimenkullerin, sokakların, caddelerin değerini iki kat arttıracak bir projedir. Eski Devlet Hastanesi’nin olduğu yere iki tane fakülte inşa edeceğiz. Bu iki fakülteyi bu kardeşiniz yapacak, sözünü veriyorum. Önümüzdeki 5 yıl içinde iki tane olan fakülte sayısını 5’e çıkaracağız. Yani 3 tane yeni fakülte daha yapacağız.
Bunlardan bir tanesini çarşıda hizmet gören belediye binasını ve tam karşısındaki belediye binasını da gerekirse Kredi Yurtlar Kurumu’na vermek şartı ile binamız zaten hazır. İnşa ederken belediye bütçesinden kaynak ayıracak bu kardeşiniz. 10 bin öğrenci sayısına çıkacağız. Belediyenin bütçesinden üniversiteye kaynak aktaracağız. Ben para koyuyorsam üniversitede koyacak, Erdemir’de koyacak, Odalar Birliği’de koyacak. Bunların görüşmelerini yapıyoruz. Bu bütçeler ile 2 adet fakülteyi 5 yıl içinde yapmak bizim sözümüzdür.
TEKSTİL ATÖLYELERİ PROJE
Ereğli’de işsizliği azaltmak adına belediye bütçesinden yer yıl yüzde bir buçuğunu Tekstil Atölyeleri Projeleri dediğimiz projeye ayıracağız. Her biri 2 bin metre kare olan Tekstil Atölyelerinin birincisi elpek bezi üretecek. Diğer 4 tanesinde yatırımcılar ne üretirse üretsinler. Ama her birinde en az 250 işçi çalışacak. Bu Tekstil Atölyelerinden her yıl bir tane yapmayı taahhüt ediyorum.
1000 ila 1500 tane çoğunluğu hanımefendi olan ve beyefendilerinde çalışacağı kişiler iş-aş sahibi olacak. Bunlardan bir tanesi de bu bölgede (Kemer) olacak inşallah. 250 tane bu mahalleden arkadaşımız çalışacak. Bunu yapmadan bir daha sizin karşınıza çıkmayacağıma söz veriyorum.
ÖĞRENCİLERE OKUL HEDİYESİ!
Önümüzdeki sezon, okullar açıldığında Hükümet’in gönderdiği kitapların üzerine bu kardeşinizde belediye başkanı olur ise birer kırtasiye paketi koymak boynumun borcudur, çocuklarımıza hediyedir.
KÜLTÜR TURLARI
Yine Kemerli, Kırmacılı ve Balılı hanımefendilere sesleniyorum. Kültür Turlarını başlatıyoruz. Nisan sonundan itibaren  her hafta sonu otobüslerimiz ile bütün ulaşım, yeme-içme ve barınma  masrafları belediyemize ait olmak üzere başta Anıtkabir’e olmak üzere Çanakkale, Ayasofya, Eyüp Sultan’a, Konya Mevlana’ya, Bursa Ulucami’ye, Hacıbektaş’a kültür turlarımızı düzenleyeceğiz. Abant’a, Uludağ’a, Safranbolu’ya ve diğer yerlere hanımlarımızı ve beylerimizi gezmeye göndereceğiz.
MİLLET KÜTÜPHANESİ
Devlet Demir Yolları’nın eski arazisinde bulunan gar binasını da Millet Kütüphanesi yapacağız. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun.
FESTİVALERİ YENİDEN BAŞLATACAK
Tüm bunları yaparken festivallerimizi yeniden başlatacağız. Nisan ayının hemen başında işsizlikle, ekonomik sıkıntılar ile mücadele ederken bir yandan da festivallerimizi yapacağız. 3 gün yine Ereğlimizde gerçekleştireceğiz. Birbirinden beğenilen sanatçılarımızı Ereğli halkımız ile buluşturacağız. Fakat bu festivalleri yaparken ekonomik hiçbir kaygımız ve para kazanma derdiğimiz olmadığı gibi çok ucuza mal edeceğiz. Esnaf ve vatandaşımızın canını yakmadan bunları yapacağız.
Ayrıca geri kalan 51 haftanın tamamında hafta sonu etkinlikleri, küçük küçük festivalcikler yapacağız. Ereğli Belediyesi’nin her hafta sonu bir etkinliği olacak.”

-Haberin içinden-
Şahin, konuşma satırlarından anlattığı projeler arasında; spor ve sporcuya katkı sağlayacaklarını bildirdi. Halı sahalar ve antrenman sahaları yapacaklarını söyledi.
Belediye başkan makam odasını,  belediye binası girişine koydurtacağını kapısının da olmayacağını öne sürdü. Makama herkesim den herkesin geleceğini rahatlıkla gelmelerini sağlayacağını ifade etti.
Şahin’in sözlerinden en dikkat çekenlerinden biri ise belediyeden işçi atılmayacağı oldu.
Erol Şahin, geldiğinde coşku ile karşılandı, miting bittiğinde de coşku ile mahalleden ayrıldı. 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran9
gülücük3
şaşkın2
kızgın2
üzgün0
Veli hasçelik

03 Mart 2019 - 08:21

Ya ayıptır ama bundan önceki seçimde AKP adayı maşa hüseyindi o da iş aş dedi hiç bişey olmadı yine torpil döndü bırakın bu numaraları Alper hasçelik zamanında babasıyla birbirine girerdi akp ye oy verme diye noldu şimdi ne değişti

Yorum Yazın