Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

POSBIYIK, SEÇİM BÜROSU AÇTI

POSBIYIK, SEÇİM BÜROSU AÇTI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “keşke, Ereğli’nin geldiği bu durumdan kurtulması için bütün siyasi partiler bir araya gelse de tek beni aday gösterse, Ereğli’yi hep beraber ayağa kaldırsak” dedi.
31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdari Seçimlere hazırlanan Posbıyık, Seçim Ofisi açtı. İskele Cami yan tarafında açılan ofiste konuşan Posbıyık’ın ilk sözleri festivaller üzerine oldu. Seçimi kazanması durumunda ses sanatçısı Tarkan’ın Ereğli’ye geleceğini öne süren Posbıyık, bu ve diğer sözlerinde özetle şunları söyledi:
“TARKAN’LA GÖRÜŞME HALİNDEYİM”
“Şimdiden haykırıyorum. Temmuz’un ilk haftasında yağlı direk festivaline hazırlığınızı yapın. Temmuz’un ortasında Sevgi Barış Dostluk Festivali’ne hazırlığınızı yapın. Tarkan ile görüşme halindeyim. Allah nasip ederse Tarkan Temmuz’un ilk haftası burada. Bütün Türkiye’yi buraya getireceğiz.
Belediye de işler yürümüyor. Bu belediyenin dinlenmesi lazım. Ortadoğu Üniversitesi’nden profesör getirsen bu belediye düzeltemez. Bu belediyeyi tecrübeli bir belediyeci düzenler.
“…TEK BENİ ADAY GÖSTERSE”
Keşke, Ereğli’nin geldiği bu durumdan kurtulması için bütün siyasi partiler bir araya gelse de tek beni aday gösterse, Ereğli’yi hep beraber ayağa kaldırsak diye düşünüyorum. Çünkü Ereğli, çökmenin eşiğine gelmiş vaziyette.
“BENİ KAVGALI GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR”
‘Erdemir’ demek ‘Ereğli’ demek, ‘Ereğli’ demek ‘Erdemir’ demektir. Türk Metal Sendikası bizim arkadaşlarımızın başarı ile yürüttüğü bir sendikadır. Beni kavgalı göstermeye çalışıyorlar. Yatında gezilere çıkacağım ve Türk Metal Sendikası’nı da ziyaret edeceğim. Onla bizim dostlarımız, arkadaşlarımızdır.
TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM
Ereğli’de trafik işi çözülecek. İlk geldiğimde Kent Meydanı’na başlayacağız. Kent Meydanı’nın tabanı 3 katlı otopark olacak.”
Konuşmasının ardından Posıyık, kendisini dinlemeye gelen yaklaşık 1000 kişilik vatandaş ve partiliye haklarını helal etmelerini isteyerek kürsüden indi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran15
gülücük4
kızgın3
şaşkın1
üzgün1
Selma songur

12 Şubat 2019 - 23:48

Sn. Posbıyık beye sorarmisiniz Tarkan'ın parasını cebinden mi verecek. Esnaflardan zorla festival parası toplayıp verecek. Belediye bütçesiyle neler yapacak onun reklamını yapsın. Başkalarının cebinden çıkacak paralarla hava satmasın...

Çok iyi ya...

12 Şubat 2019 - 20:25

Tek eksiğimiz Tarkan, ereğli neden göç veriyor? Festival olmuş kimin umrunda ? Millet iş sahası istiyor. İşkur önündeki kalabalığı da mı görmüyosunuz ? Doğru Tarkan gelsin ! Atın amcaya oyu 5 gün eğleniriz 360 gün de istanbula çalışmaya gideriz. Çok mantıklı.

Murat SAYGIN

12 Şubat 2019 - 00:34

Belliki dikkatle dinlememişsin

serap yılmaz

11 Şubat 2019 - 20:12

halil beyin konuşmasında oradaydım ve resmen hayal kırıklığına uğradım..birincisi 1000 civarı bir kalabalık vardı günlerdir yapılan çağrılara rağmen.bu kalabalığın iki mislini yok sayılan hüseyin uysal topladı.ikincisi halk işsiz başkan halk umutsuz sen tarkanla görüşme halindeyim diyosun.desenki ben koçlarla sabancılarla görüşme halindeyim ilçeye yatırımcı çekecem diye amenna..senin bişey yapacağın yok.sana oy vermeyi düşünüyordum ama artık vermem..bu ilçenin tek eksiği tarkanmı ya

Yorum Yazın