Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖZCAN: BİRLEŞECEKLER

ÖZCAN: BİRLEŞECEKLER

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine aday kişilerin, kendisinin karşısında birleşeceklerini öne süren Oda’ya aday Niyazi Özcan, açıklamalarda bulundu. Özcan, “bana el veren Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyesidir. Başka hiçbir yerden el almam, hiçbir yere de el vermem” dedi.


Özcan, bir kafede düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, ETSO’ye başkan olacak kişinin ağır sanayiyi ili derece bilmesi, bu dalın içinden gelmesi gerektiğini söyledi. Oda’ya aday kişilerin projeleri olmadığını, kamuoyuna çıkarak hedeflerine anlatmadıklarını iddia ederek şöyle dedi:
“Hiçbir yerden el almam”
“Kdz. Ereğli’ye özellikle lokomotifi belli olan bir konuda başka bir yerden bir lokomotif başkan bulmak Kdz. Ereğli’ye ihanettir. Nasıl olması gerekir; bugün Kdz. Ereğli’de ağır sanayinin içinde nakliye birinci sektör olmuş; nakliye, sanayi ve sac sektörünü bu tetikleyici ana unsur olarak bu üç konuya hakim olan bir Ticaret ve Sanayi Odası’na başkan adayı olması lazım. Şuanda gözüken üç dört aday arkadaşımız var. Ben şunu da iddia ediyorum: Kdz. Ereğli’de bugüne kadar çıkmış Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetimine ve yönetim kurulu başkanlığına tek aday olarak gözüken tek lider Niyazi Özcan’dır. Kim adaysa ben de o arkadaşları görmek istiyorum. Şuanda sadece ortada dönen özel konular var, özel ağabeyler var, birilerini birilerine el veriyor ya da vermiş; ama bana el veren Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyesidir. Başka hiçbir yerden el almam, hiçbir yere de el vermem.
Şuanda aday olan arkadaşlara da sesleniyorum; sizin bugüne kadar bir projeniz var mı, Ereğli’nin ayağa kalkması için ne yaptınız, ne yapacaksınız? Seçim ertelendi altı ay geçti bir tanesinin de ağızlarını bıçak açmıyor. Bunlar ne kadar hünerli insanlar ki bir koltuğa oturduğu zaman Ereğli’de olağanüstü işler yapacaklarını söylüyorlar. Şu anki aday arkadaşların Ereğli’ye hiçbir şey verme şansı yoktur, veremezler.”
“Hepsi birleşecekler” iddiası!
Özcan, ETSO adaylarının, kendisine karşı birleşeceklerini ortaya atarak, sözlerini şu ifadeler ile sürdürdü:
“Tabiri caizse geldiğimiz noktada çok enteresan, bermuda üçgeni gibidir. Ben artık onlara bermuda onu diyorum. Bir gurup var içinde 10 tane başkan adayı var. Bu Ereğli’nin karanlık günlerini gösterir bir noktadadır. Bütün Ereğli’deki grupların hepsi birleşecek Niyazi Özcan’a karşı. Bunu da göreceğiz, yüzde yüz bu böyle olacak.
En ufak basit bir konuya dahi bir kelimesi çıkmayan arkadaşlar kul hakkı yiyorsunuz, 2 bin 500 kişinin kul hakkını yemeye gerek yok. Gerçek manada eğer siz bu insanların hakkını savunacaksanız, bu işlere talip olun. Burada sadece fotoğraf çektirmek için, burada geçmişteki komplekslerinizi yenmek için bu makamlara talip olmayın.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın