Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“ÖNÜNÜ AÇTIK”

“ÖNÜNÜ AÇTIK”

ANKARA

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, TBMM’de kabul edilen Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın, Zonguldak’ı da kapsadığını bildirdi.
Çaturoğlu, yazılı açıklamasında, Kıyı Kanunu’nda yapılan değişiklikle Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile tersaneler bölgesine yatırımların önünü açacağını belirtti.
Tasarının şeni şekliyle birlikte kıyı kenar şeridinin deniz tarafında kalan kısmına, endüstri bölgeleri kurulmasının önü açıldığını, kıyı kenar şeridinin deniz tarafında kalan kısmına ise sağlık tesisleri kurulmasına imkan sağlandığını ifade eden Çaturoğlu, şöyle dedi:

“İLAVE ETTİRMESEYDİK…”
“Erdemir’e, bu kanunla birlikte Özel Endüstri Bölgesi kurabilme imkanı sağlıyoruz. Böylece, Erdemir’in yapmayı planladığı yeni yatırımların önünü açıyoruz. Bu düzenleme ile Tersaneler Bölgesindeki müteşebbislere de Özel Endüstri Bölgesi kurabilme imkanı getiriyoruz. Bu durumda eski taahhütler geçerli olmaktan çıkacak ve yeni bir sayfa açılacaktır. En önemlisi buralarda Endüstri bölgesi ilan edildikten sonra tersanecilik dışında başka işler yapılabilmek imkanına kavuşacaklardır. Bu durum ise Ereğlimiz ve bölgemiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır.
Biz öncülük yapıp bu düzenlemeye Zonguldak’ı ilave ettirmeseydik Erdemir’in Ereğli’ye yapmayı düşündüğü yatırımlar iptal olacaktı veya en iyi ihtimalle başka bölgeye kaydırılacaktı.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Alıfuat Erturk

24 Haziran 2017 - 12:19

Sayin vekilim neyin onunu actiniz eregli bitmis ya

Yorum Yazın